anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Bonusul de internet din campania PrePay de iarna

IPCROMANIA
Începător
Salut, mi-a venit un mesaj acum 2 zile cum ca as putea activa mai multe bonusuri dacă ma joc la aia cu bulgării. Bun, m-am jucat, am luat nelimitat, l-am activat, dar când stau pe date mi se consuma din netul de pe cartela. vreau sa știu dacă după ce rămân fără net intra bonusul în vigoare sau mi-am luat țeapă?
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
Salut @IPCROMANIA, Conform politici de utilizare a cartelei Prepay Orange, bonusurile (indiferent de tipul acestora) se consumă după beneficiile incluse în opțiunile activate. In plus, bonusurile de internet cu net nelimitat 30 zile, 100 GB valabili 100 zile și 60 GB valabili 60 zile includ trafic de internet național cu o opțiune de minimum 5E credit activă iar roaming cu o opțiune de minimum 10 euro credit. Limita de date în roaming SEE este dată de opțiunea activă.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

RafaHelper
#StarMember
Salut @IPCROMANIA, Conform politici de utilizare a cartelei Prepay Orange, bonusurile (indiferent de tipul acestora) se consumă după beneficiile incluse în opțiunile activate. In plus, bonusurile de internet cu net nelimitat 30 zile, 100 GB valabili 100 zile și 60 GB valabili 60 zile includ trafic de internet național cu o opțiune de minimum 5E credit activă iar roaming cu o opțiune de minimum 10 euro credit. Limita de date în roaming SEE este dată de opțiunea activă.

IPCROMANIA
Începător
@rafa.helper am opțiune de 5 euro activa în momentul asta, deci după ce mi se consuma internetul pe care îl am în urma opțiunii mi se activează internetul nelimitat nu?

DanielaH
Moderator
Exact, așa cum spunea și rafa.helper, vei incepe să consumi din bonus după ce resursele de date incluse în opțiune se vor fi terminat.

RafaHelper
#StarMember
@IPCROMANIA, exact ai inteles perfect. Daca mai ai si alte intrebari te asteptam aici in comunitate.

IPCROMANIA
Începător
Mulțumesc tuturor pentru ajutor ❤️

IPCROMANIA
Începător
Deci am terminat datele de pe cartela și acum teoretic ar trebui sa mi se activeze bonusul dar ghiciți ce, nu am net pe cartelă poate cineva să-mi explice și mie cum fac sa meargă acel bonus?

RafaHelper
#StarMember
@IPCROMANIA, ne poti arata un mesaj de la cost control? Cand expira opțiunea de 5 euro?

FLo1
#StarMember
@IPCROMANIA: Pentru activarea altor date activezi simplu, reincarcand alti euroi alimentati in reteaua cea mai mare din Romania. Daca nu ai inteles inca, bonusul la care tragi sperante e motivul pentru a incarca din nou, iar si iar. Cu timpul te vei lamuri cum e functionarea.