anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Valabilitate bonus internet nelimitat

justJack
Junior

Salutare,
Vreau sa trec de la prepay la abonament, mai exact la FUN11 redus la 5 euro si intrebarea mea este, acel bonus de internet nelimitat e valabil pe toate durata contractului, adica 24 luni sau ma pot trezi dupa cateva luni ca raman cu 40GB internet?

Multumesc anticipat!

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Sigur că da, este valabil 24 de luni.

Dacă reducerea este pe 24 de luni, atunci ai acel bonus pe toată perioada contractuală.

Ai detalii mai jos, la ,, Întrebări frecvente ":

https://www.orange.ro/abonamente/

Oricum, vei avea specificat și în contract asta.

Succes!

 

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Vio73
#StarMember

Salutare!

Sigur că da, este valabil 24 de luni.

Dacă reducerea este pe 24 de luni, atunci ai acel bonus pe toată perioada contractuală.

Ai detalii mai jos, la ,, Întrebări frecvente ":

https://www.orange.ro/abonamente/

Oricum, vei avea specificat și în contract asta.

Succes!

 

Anonim
Neaplicabil

Buna ,

Bonsul net nelimitat și reducerea de 6 euro sunt acordate pe toată perioada contractuala de 24 luni cum este specificat și în detalii abonament.

Screenshot_2024-02-24-15-03-23-631_com.opera.browser-edit.jpg

Screenshot_2024-02-24-15-05-12-346_com.opera.browser-edit.jpg

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Eu iti recomand sa ramai linistit la prepay, daca nu vrei sa prinzi valul de mariri din Aprilie si apoi sa pierzi neuroni incercand sa reziliezi abonamentul. 🙂

Doar o parere, binenteles.

Client Orange

justJack
Junior

Citisem un contract facut recent de cineva si era specificata o marire de maxim 8%. 

Nu e problema rezilierea, daca marirea e mai mare de 8% ma voi porta la alt operator si n-au decat sa se ocupe ei de toate.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Nu stiu daca o sa fie atat de usor, la un abonement redus. Cel mai probabil vei avea de platit despagubiri daca faci rezilierea inainte de termen. Si pe urma alti nervi si alta bataie de cap sa le explici ca ai plecat din cauza ca au marit abonamentul peste 8% (ceea ce mie unul mi se pare cam mult...dar, ma rog).

De-aia ziceam ca ar fi mai bine sa nu te bagi la abonamente in primul rand. Dar tu stii mai bine. Eu unul nu mi-as face abonament. Tocmai pentru problemele ce pot aparea pe parcursul lui, si timpul si nervii pierduti la inchiderea lui.

Pe de alta parte, la portare e posibil sa te sune sa-ti faca o oferta mai buna. E un pic fortata treaba....dar e o posibilitate.

In fine, tu stii mai bine. 🙂 Eu unul prefer sa-mi pastrez neuronii si sa nu ma bag la abonament in primul rand. Dar, cum ziceam, tu stii ce e mai bine pentru tine.

Client Orange

8% marire nu e mult pentru un abonament de 5 euro, 27 lei in loc de 25, tot mai putin ca la prepay de 5 euro unde platesc 30 lei si are valabilitate de 28 zile. 
Sunt de 20 ani in aceasta retea, daca cei de la Orange doresc sa piarda un client n-au decat sa vina cu mariri, ma gandesc de mult timp sa schimb operatorul dar n-am avut motivatia necesara.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Da, discutia cu prepay-ul e mai ampla, si probabil ca nu ar face subiectul acestui topic. Dar da, la prepay, optiunile (noi) au 28 de zile, ceea ce, per total, duce la mai multe reincarcari pe parcursul aceluiasi an. E un punct de vedere valid. 🙂

Client Orange

BlackWolf
Senior certificat

Salut!

Da, este valabil pe toata durata contractului, 24 luni, dar fara sa faci nici o modificare asupra contractului. Daca faci vreo modificare de orice fel la contract in perioada asta, de exemplu daca faci cesiune, pierzi bonusul de internet nelimitat si ramai cu 40 Gb. Asa s-a intamplat la mine cu un abonament asemanator cand am facut cesiune de pe firma pe persoana fizica...

Anfänger2024
Junior entuziast

Salutare!

Discută cu un consultant ca acel bonus să fie internet nelimitat indiferent de tipul rețelei (4G sau 5G), să nu fie internet nelimitat doar în rețeaua 5G.

Din oferta de pe site, în imaginea de mai jos, eu înțeleg că e nelimitat doar în rețeaua 5G, iar dacă în zona ta nu ai 5G, ai doar 40 giga net mobil.