anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reparatii telefon la abonament

_KGRO666_
Junior

Buna ziua am un telefon la abonament și un individ mi-a spart telefonul și a fugit oare daca îl duc la un sediu Orange mi-l poate repara?

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember

Salut,

Ti-l poate repara. Nu la sediu, ci la un service Orange, cu factura si eventual si garantia. Problema e ca, daca nu cumva ai avut asigurare la el, si nu acopera si lucrul asta, reparatia se va face contra cost. Dar de reparat se poate repara, binenteles.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember

Salut,

Ti-l poate repara. Nu la sediu, ci la un service Orange, cu factura si eventual si garantia. Problema e ca, daca nu cumva ai avut asigurare la el, si nu acopera si lucrul asta, reparatia se va face contra cost. Dar de reparat se poate repara, binenteles.

Client Orange

FLo1
#StarMember

Dacă ai garanție la telefon, locațiile unde poți merge cu telefonul pentru reparat sunt trecute în document. Dacă nu ai o garanție la el, mai bine mergi la un service autorizat. În general Orange are în puține din sedii și parte de service, majoritatea fiind magazine (shop). Poți găsi astfel de locații și la o căutare pe internet după ”service telefoane”.

Anonim
Neaplicabil

Buna,

Îl poți repara in orice service (daca nu ai avut asigurare) deoarece vei plăti costul reparației.

In Orange este recomandat să-l trimiți atunci când telefonul este în garanție (are un defect de care tu nu ești responsabila) sau are o asigurare.

Nu are nici o relevanță dacă ți-a spart un individ telefonul sau l-ai spart chiar tu.

In cel mai bun caz poți face o reclamație la poliție daca îl cunoști pe individ sau existau camere de vedere în zona.

O zi buna!

Pai nu mi-au dat un contract fizic ca sa pot vedea cum pot vedea pe aplicație?

Anonim
Neaplicabil

Recomandarea mea ar fi să-l repari într-un service autorizat unde nu ai nevoie de factura/contract deoarece vei plăti costul reparației.

Daca dorești să-l trimiți neapărat la Orange ai detalii aici:

https://www.orange.ro/help/cum-trimit-un-telefon-n-service-148 

Contractul este la abonament. La telefen ai un document de vânzare (factură și eventual proces verbal) însoțit de garanție. Dacă este în format electronic și achiziționat de la Orange le regăsești pe toate în ”documentele mele” în MyOrange Web / setări cont.

Pololică
#StarMember

Salutare!

Daca ai asigurare, va plati asigurarea reparatia (vezi ce acopera si daca ai fransiza).

Daca nu ai asigurare, reparatia va fi contra cost.

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Fiind spart, nu mai este valabilă garanția, chiar dacă teoretic el ar fi în garanție.

Eu zic să încerci și în altă parte, la alt service,  adică acolo unde este mai ieftin și mai convenabil.

Baftă!

Anonim
Neaplicabil

Buna,

Ne poți spune daca ai rezolvat problema și cum ai procedat.

O zi frumoasa!