anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Unificare cont My Orange cu My Orange fix

Silverpoint
Începător
Când pot unifica cele două conturi, unul de client Orange, cu 4 abonamente de mobil, și unul de la Orange fix, provenit de la Telekom, cu internet, tv și voce fix?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut tuturor! Venim cu o veste bună! Din 30 septembrie 2022 gestionarea serviciilor de pe telefonul mobil va deveni mult mai facilă. Veți putea accesa atât serviciile Orange cât și Orange Romania Communications dintr-o singură aplicație mobilă: My Orange. Mai multe detalii aici - https://comunitate.orange.ro/questions/3011399-30-septembrie-2022-aplicatia-mobila-my-orange-inlocui-my-orange-fix

Vizualizare soluţie în postul original

30 Răspunsuri 30

BlackWolf
Senior certificat
Si eu sunt pasionat de asa ceva si de tehnologie in general. Era mai fain daca inafara localitatilor mergeau ingropat cum fac cei de la Digi si nu sa tot puna stalpi de aia peste tot. Deci se pare ca usor usor vor sa dea jos toti stalpii de lemn ai T si sa puna stalpi noi sau sa mearga pe stalpii de curent. Grilele vor fi unificate pana la urma. Este un plus pentru cei care au fost la T, ca noi cred ca avem toate programele pe Orange, nu cred ca avea T ceva in plus fata de noi

Vio73
#StarMember
Pe la mine și Digi au pus tot pe stâlpii Electrica, iar pe unde nu erau, au pus ei țevi metalice. Mult mai urâte decât ce au Orange.

BlackWolf
Senior certificat
Hmmm, inseamna ca s-au mai schimbat treburile. Eu sunt inginer topograf si acum vreo 7 ani am facut si masurat sute de km de drumuri pentru fibra optica Digi. In Exterior mergeau ingropat si in sate mergeau pe stalpii de curent. Am masurat si zeci de site-uri pentru antene de semnal mobil pentru Digi. Nu am reusit sa inteleg nici pana acum de ce au pus antenele alea asa mici si scurte si nu au pus ca restul. Probabil din cauza costurilor

Vio73
#StarMember
Sincer, nici eu nu am reușit, dar probabil lipsa banilor.

BlackWolf
Senior certificat
Asa zic și eu. Când am văzut pentru ce am măsurat, ce antene pun aia de la Digi îmi era și rușine. Au vrut sa îsi pună antenele pe cele de la Orange, dar i-au trimis la plimbare și au pus chestiile alea :))

Vio73
#StarMember
Nu am legătură cu domeniul, sunt doar profesor de geografie, dar fiind pasionat, văd repede când unii fac totul pe repede înainte. Ieftin și bun nu există!

Razvan
#StarMember
Pai Orange nu le-a permis accesul pe stâlpii lor, că erau concurență și le-ar fi luat cota de piață din zona, la tarifele mici ale digi mobil.

BlackWolf
Senior certificat
Asa este, ieftin și bun nu exista. Și da, e posibil sa le fi luat Digi cota de piață la Orange. Foarte multe antene, mai mult de jumătate din tara, am văzut ca sunt comune, Orange și Vodafone. Doar Orange cu Vodafone își împart antenele. Dacă mai venea și Digi.....

Vio73
#StarMember
La cum oferă acum Orange net fix de 500 și tv Esențial pentru 2 euro în multe zone, Digi e cam spectator la faza asta. Și Orange chiar extind la greu în ultima vreme rețeaua de fibră optică.

Silverpoint
Începător
Din discuțiile avute cu un operator Orange a rezultat ca cele două conturi nu se pot unifica. Sunt conturi cu cod de abonat diferit. Eventual, în situația în care sunt în afara perioadei contractuale la pachetul fix-internet-tv, sa reziliez și sa trec pe contul existent de orange. Cu schimbarea echipamentelor și pierderea evidenta a vechimii. Fibra rămâne aceiași.

BlackWolf
Senior certificat
Silverpoint, ma gandeam eu ca nu se pot unifica. In situatia de fata e imposibil. Asa e, Vio, as alege oricand Orange in locul Digi, chiar daca e mai scump. Eu prefer o retea premium pe care te poti baza. Noi avem doar Orange si Vodafone care se incadreaza. Orange cu Vodafone isi impart pana si antenele mobile intre ele. Digi si Telekom nu sunt retele premium si prefer sa nu ma incurc cu ele. Singurul pucru pe care l-as lua de la Digi ar fi eventual fibra optica, in rest nimic. Da nu are nimeni fibra aici la mine

Vio73
#StarMember
@ Silverpoint, Asta ți-am spus și eu în primul răspuns! Din păcate, va mai dura ceva timp până la unificare, iar când totul se va numi Orange România, nu vor mai exista 2 conturi, etc. Ideal ar fi fost să se poată. Îmi pare rău pentru situația ta!

Mircea_15
Junior
Din moment ce sunt oferte de la Orange.pentru internet fix, TV și mobil(oferta LOVE parca îi spune) de ce ar fi oferta și pe Orange comunications? Clar e nevoie de unlficarea conturilor. Aplicația my Orange fix e aceeași de la telekom, doar are numele și culorile schimbate.

DanielaH
Moderator
Salut tuturor! Venim cu o veste bună! Din 30 septembrie 2022 gestionarea serviciilor de pe telefonul mobil va deveni mult mai facilă. Veți putea accesa atât serviciile Orange cât și Orange Romania Communications dintr-o singură aplicație mobilă: My Orange. Mai multe detalii aici - https://comunitate.orange.ro/questions/3011399-30-septembrie-2022-aplicatia-mobila-my-orange-inlocui-my-orange-fix

Nu reușesc sa unific cele doua servicii  .