anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] imposibilitate schimbare adresa de livrare in magazinul online

Flxxx
Junior entuziast
buna ziua... vreau sa imi activez un abonament cu telefon.dar am o problema . vreau sa imi vina pachetul la o alta adresa... cea de serviciu.... dar nu pot sa imi activez noua adresa...bag datele si cand bifez noua adresa imi apare din nou fereastra de a introduce datele.desi datele sunt corecte nu pot sa trec mai departe.o solutie?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Posibil sa fie din cauza browser-ului, dar, poate fi si o eroare a magazinului online, au mai fost cazuri.. Daca ai un Orange Shop (nu partener) in drum spre casa, sau, aproape de tine, vezi dacă te lasa sa-l bifezi.. Daca nu, va trebui sa ceri asistenta magazinului online.. In cazuri de erori, numai ei te pot ajuta.. Eu, am apelat la un Orange Shop dintr-un mall, ultimele dați.. Înainte de a solicita asistenta poti incerca sa adaugi în contul de client adresa pentru comenzile din magazinul online.. si, poate te lasa s-o alegi, dintre cele existente, daca nu te lasa s-o scrii.. https://www.orange.ro/myaccount/info-cont/address/main

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Vio73
#StarMember
Salutare! Ai încercat pe un laptop, cu browser internet explorer sau google chrome? Dacă da, să nu fie vreo problemă de la site-ul lor, iar în acest caz va trebui să faci o sesizare.

Jay
Campion certificat
Posibil sa fie din cauza browser-ului, dar, poate fi si o eroare a magazinului online, au mai fost cazuri.. Daca ai un Orange Shop (nu partener) in drum spre casa, sau, aproape de tine, vezi dacă te lasa sa-l bifezi.. Daca nu, va trebui sa ceri asistenta magazinului online.. In cazuri de erori, numai ei te pot ajuta.. Eu, am apelat la un Orange Shop dintr-un mall, ultimele dați.. Înainte de a solicita asistenta poti incerca sa adaugi în contul de client adresa pentru comenzile din magazinul online.. si, poate te lasa s-o alegi, dintre cele existente, daca nu te lasa s-o scrii.. https://www.orange.ro/myaccount/info-cont/address/main

Flxxx
Junior entuziast
a functionat. am schimbat adresa pt comenzile din magazinul online. multumesc

Jay
Campion certificat
Ma bucur ca a mers asa.. si, multumesc pentru feedback, poate ajuta si alte persoane..

mihai_13
Maestru
nu era nevoie sa schimbi adresa de livrare - cand te suna curierul te intelegi cu el sa-ti livreze pachetul unde vrei tu si esti atent cu 5 lei o suma modica 🙂 - aviz pe viitor -

Jay
Campion certificat
Nu funcționează mereu.. :) Stiu multe cazuri, care spun ca nu pot, ca nu e zona lor, ca fac o nota în sistem de schimbare adresa livrare, etc.. N-a fost cazul meu, pentru ca mie îmi place sa ma asigur ca n-am surprize și oricum sunt atenta, de obicei.. 🙂

Flxxx
Junior entuziast
nu merge... au zone specifice si nu merg in alte zone... oricum.. multumesc tuturor

DanielaH
Moderator
@Flxxx, mulțumim pentru marcarea soluției și ne bucurăm că ai rezolvat. Te mai așteptăm în Comunitate.

Vio73
#StarMember
Bine că ai rezolvat, lucru cel mai important!