anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Probleme comanda telefon cu abonament prin Hot Summer

anca_l72
Junior
Buna seara! A achizitionat cineva anul acesta telefon cu abonament prin oferta de reducere Hot summer?
Eu incerc de o saptamana, am avut trei comenzi, anulate pe rand. Mi s-au invocat probleme tehnice. Inca nu s-a rezolvat.
Procentul de reducere a fost pe rand, de 29, 23, respectiv 27%. Le-au anulat rand pe rand, nu se valideaza.
22 Răspunsuri 22

Miha_Z
#StarMember
Eu nu am comandat prin acest program. Dar mi se pare ciudata treaba ca la 3 comenzi unde beneficiai de reduceri considerabile sa fie mereu probleme tehnice. Trebuie rezolvata problema ca nu e ok fata de clienti.

anca_l72
Junior
Da. Am facut 2 sesizari, m-au plimbat intre operatori si consultanti, m-au trimis chiar si in magazinul fizic sa ridic o comamda care nu a ajuns. Am cerut insistent sa vorbesc cu cineva de la departamentul tehnic, nici vorba. Isi cer mereu scuze pentru neplaceri, vor rezolva. Si rand pe rand, au rezolvat, au anulat comenzile. Este incredibil cum pot minti timp de 6 zile. E clar ca oferta este doar reclama mincinoasa. Voi face sesizare la ANPC.

Miha_Z
#StarMember
Poate vor vedea mesajul tau si moderatorii Comunitatii si vor incerca sa solutioneze problemele pe care le-ai intampinat. Stiu ca anul trecut o colega din Comunitate a cumparat un telefon prin acest program si a beneficiat de 25% reducere. Sper sa se rezolve si la tine si sa beneficiezi de reducerea dorita.

anca_l72
Junior
Multumesc mult. Asta sper si eu. Atasez ultimele 2 comenzi. Probabil ca la o reducere de 6-8% s-ar fi validat comenzile dar asa, s-au anulat. Ce convenabil, probleme tehnice Culmea este ca initial s-a validat si imi spuneau ca o pot ridica din magazin Dar, surpriza, anulata.

Vio73
#StarMember
Nu am comandat nici eu în ultimii ani prin acest program, dar este destul de neplăcut ce se întâmplă.

FLo1
#StarMember
Eu sunt mai reticent si pragmatic, asa ca evit situatiile imbracate cu prea multa miere. Sper totusi in privinta situatiei intr-o rezolvare favorabila tie. In caz contrar prea miroase a ceva descompus.

Diana
Cunoscător
Voi face si eu o proba mai la pranz ca acum sunt reduse doar cu 4 % , dar 29+15=44 de grade?! au fost saptamana trecuta ? Ai 1% reducere pentru fiecare grad peste 15°C.

FLo1
#StarMember
@Diana: La o asa temperatura, vezi sa nu te arzi. Altii au patit-o deja. (din pacate @anca_I72)

Diana
Cunoscător
Ha ha , stau la umbra, nu cumpăr telefon, încerc pe un cablu de date

DanielaH
Moderator
@anca_l72, îmi pare rău pentru situația întâmpinată de tine. Într-adevăr, există niște probleme tehnice în acest moment în magazinul online pe care colegii noștri de la departamentul tehnic încearcă să le remedieze în cel mai scurt timp. Dacă ai făcut sesizare, te asigurăm că ea este luată în calcul și situația se va rezolva imediat ce aceste erori vor fi remediate. Mulțumim pentru înțelegere.

anca_l72
Junior
Nu, temperatura nu a fost atat de mare afara . Ei mai pun cateva procente in plus cateodata. Procentul cel mai mare a fost la ultima comanda, 27%. In mod sigur aici a fost problema(pentru ei, pt. ca am observat ca telefonul incepe sa dispara din stoc). Din pacate, nu ma astept sa se rezolve problema, sau o vor rezolva cand va fi out of stock telefonul dorit si reducerea de 4-5%.Orange este ultima companie pe care am incercat-o. M-am mutat din aceleasi motive de la ceilalti. Mai devreme sau mai tarziu au dat dovada de neseriozitate. Insa Orange e de top pentru mine in ignorarea clientilor si in reclama mincinoasa.

Pazel
Junior entuziast
Si eu urmaresc sa iau un telefon. Ieri vazusem o reducere de max 25% dar nu am fost hotarat. Astazi, maxim 17% si nici telefonul dorit nu mai e in stoc (Samsung s20 plus).

caracostea
Junior entuziast
Eu mi-am luat acum vreo 2 saptamani S20 Plus cu 19% reducere. Nu am intampinat nicio problema. Din contra, a si sosit foarte repede.

Razvan
#StarMember
Fiind o reducere mai mare, poate au fost comandate mai multe telefoane și nu au mai rămas pe stoc. Cu siguranță, după ce ai făcut publică pățania ta, se va rezolva mai repede speța ta.