anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Avarie serviciu Cluj nerezolvat de 4 zile

datan
Junior entuziast

După cum titlul spune, observ aici pe forum că asta se întâmplă foarte des prin Romania și durează cu săptămânile sa se rezolve o avarie iar la numărul de contact nu poți vorbi cu nimeni decât cu robotul. 

Calitatea serviciilor Orange cu noul CEO din Polonia a scăzut foarte jos, sunt foarte decis in a nu mai fi client Orange pe servicii fixe chiar daca sunt singurii cu 2,5 gbps și am prins preț bun la retenie fiind vechi client telekom de ani buni. 

Macar s-au obosit sa îmi oferea un credit de 10 euro la factura ce vine, macar atât în rest ce sa zic, Orange probabil și echipa din spatele my orange chat se simte la fel de neputincioasa. Am auzit că nici nu sunt angajați Orange in mod direct ... Vai ce asistenta tehnica de prost gust chiar și  față de Digi care chiar nu îmi sunt dragi. Servicii fixe am avut proaste la ei și au tras teapa României cu abonamentele multi gigabit și 10 gbps promise că și în Spania. 

Păcat că nu avem mai mulți operatori Telekom in Romania pentru end usersi de fibra optica ...

 

1 Soluţie acceptată‚

datan
Junior entuziast

Până la urmă să rezolvat azi , deci la Orange lucrurile merg mai repede daca te plângi public .

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember

Salutare!

Îmi pare rău pentru situația neplăcută și sper să să se rezolve cât mai repede posibil.

Scrie-le pe Chat Djingo   și apoi ceri transfer operator sau din aplicația My Orange - Altele ( cele 3 puncte din dreapta jos)- Contract și feedback -Scrie-ne, apoi transfer operator.

Din cate observ, sunt pe teren, deci este probabil ceva mai grav, care necesită mai multă atenție.

Probabil că vor rezolva, dacă sunt pe teren!

Baftă!

datan
Junior entuziast

Da am făcut asta, a fost singura metoda prin care am putut interacționa cu cineva uman.

datan
Junior entuziast

Până la urmă să rezolvat azi , deci la Orange lucrurile merg mai repede daca te plângi public .

Mă bucur că ai reușit! Te mai așteptăm în Comunitate!

Razvan
#StarMember

Mă bucur că s-a rezolvat! 🙂