anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cel mai rapid internet fix 2024😂

Dimitrie569
Junior

(Un test e pe 5ghz, altul pe 2.4ghz, fix lângă router)

Ce părere aveți?😅

MihaelaA_0-1728567801190.jpeg

MihaelaA_1-1728567812076.jpeg

 

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Atunci È›ine foarte mult de aglomerarea reÈ›elei din zona ta, de vitezele suportate de reÈ›ea, de dispozitivul folosit ( să suporte 4g+), de distanÈ›a avută până la antenă, de poziÈ›ia din casă ( trebuie pus mai spre fereastră, pe partea dinspre antena de unde vine semnalul, etc.

Sunt unul care am folosit mulÈ›i ani routere 3g/4g È™i îți recomand routerul Huawei B 535, care suportă CA pe 4g È™i care mi s-a părut excelent.

Baftă multă!

 

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

MihaelaA
Community Manager
Community Manager

Salut, @Dimitrie569. Ne poÈ›i spune, te rog, din ce zonă eÈ™ti? Ai observat schimbări în ultima perioadă?

Așa e routerul, promite viteze de până la 300mbps dar în principiu e ~30-50mbps, pt nevoile mele e ok, dar astăzi a avut o zi mai proastă😅 (vorbim despre un router pe bază de cartelă)

Ms oricum de grijă 🙂

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Atunci È›ine foarte mult de aglomerarea reÈ›elei din zona ta, de vitezele suportate de reÈ›ea, de dispozitivul folosit ( să suporte 4g+), de distanÈ›a avută până la antenă, de poziÈ›ia din casă ( trebuie pus mai spre fereastră, pe partea dinspre antena de unde vine semnalul, etc.

Sunt unul care am folosit mulÈ›i ani routere 3g/4g È™i îți recomand routerul Huawei B 535, care suportă CA pe 4g È™i care mi s-a părut excelent.

Baftă multă!

 

Salut,

Îmi imaginam că este vorba de router 4G in urma vizualizării pozelor atașate.

Ai dat lovitura cu al doilea test.

Ai depășit vitezele minime garantate.😄

Vitezele sunt mici È™i probabil te descurci la limita mai ales daca conectezi mai multe dispozitive 

Pe telefon ce viteze ai ?

Când situația o cere daca ai viteze bune pe mobil ai putea folosi hotspot-ul mobil.

Când vei avea viteze 5G în zona vei scăpa de griji.🙂

In zonă mea semnalul este bun și am obținut viteze pe hotspot decente 100Mbps D și 35 Mbps U (telefoane mai actuale), 70 Mbps și 25 Mbps U (telefon mai vechi 4 ani).

O zi frumoasa cu semnal puternic!

Sunt într-o zonă rurală, de unde 5g?😂

Dar când am trecut pe la bacău (cu opțiune de 6€) am fost satisfăcut de viteze:

Cea mai mare viteză obținută (cea mai mică e soră cu 4g😅😞

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Poate este ceva defect la tine în zonă ! La mine este cu totul altceva și chiar este în regulă:

pe 5ghz

Vio73_0-1728570791624.jpeg

pe 2,4 ghz

Vio73_0-1728570975800.jpeg

 

 

alterego
Explorator entuziast

Internet fix? Cu router din anii 1999? E ceva putred acolo... nici măcar pe ADSL nu merge așa de jos... poate pe anticul dial-up... e ceva în neregulă... sau poate sunt conectate câteva zeci de persoane și se partajează resursele în mod egal la toți.

E router 1G din 1998*😅

Blue12
Senior

IMG_0250.png

LA mine funcționează destul de bine, zic eu. Posibil să fie router-ul sau dispozitivul pe care accesezi internetul problema….

BlackWolf
Senior certificat

Salutare! Nasol, nu ma mira deloc, cam asa este si la mine internetul mobil de vreo 3 ani incoace...

ExiStein
Începător

Ha,Ha,,la mine in Dorna Candrenilor  bate la cap de scala!!!😎😎😎