anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum platesc rata la telefon

nicu1978
Începător

Buna ziua am o problema astazi mi a venit factura si desigur am platit o si m am uitat pe cont la ratele telefonului si observ ca nu sa platit prima rata descarc factura ma uit pe factura si nu specifica nimic inafara de rate produs care este inclusa in totalul de plata care este 319,86 lei 

9 Răspunsuri 9

delfinas
#StarMember

Nicu, bun venit in Comunitate!!!

Daca ai platit suma totala de 319.86 lei, s-a platit si rata. Cum ai facut plata? Unde ai vazut ca rata nu a fost platita?

Anonim
Neaplicabil

Odată cu achitarea facturii ai achitat și rata.

Se vede clar din screenshot.

Probabil este o eroare de actualizare, mai așteaptă 24 ore sa se actualizeze.

FLo1
#StarMember

@nicu1978: Plata în MyOrange fiind weekend se va actualiza luni sau marți. Așteaptă încă 2 zile și vei vedea că se va actualiza. Atât timp cât ai plătit integral, nu va fi problemă nici cu abonamentul și nici cu ratele. Numai bine.

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Poate mai durează până se actualizează.

Eu plătesc suma întreagă din My Orange și după un timp ( uneori mai repede, alteori mai târziu), se actualizează plata și scrie 0. Sigur, incluzând și ratele!

Baftă!

Trixen
#StarMember

Teoretic ai platit atat factura de servicii cat si rata.
Eu m-am obisnuit sa las 2-3 zile dupa emiterea facturii pentru a o plati din My Orange. Daca fac asa, imi vin factura si rata intr-o singura plata. Daca nu fac asa, platesc prima oara factura de servicii si a doua zi imi apare si cea de rate ca fiind scadenta. 🙂

mihai_13
Maestru

de obicei  in contul tau my Orange plata ratei  va fi confirmata  imediat dupa data de 1 ale lunii. 

DanielaH
Moderator

@nicu1978, s-a rezolvat/ clarificat situația cu ratele? Dacă te-au ajutat răspunsurile primite aici, marchează-l pe cel mai bun ca soluție, te rugăm. Mulțumim.

Muchalucha
Cunoscător

Cum a fost pana la urma ca nu este clar. Ai fost penalizat? Exista o desincronizare intre scadenta ratei la data emiterii facturii si data scadentei abonamentului care este la ultima zi de plata.

Muchalucha
Cunoscător

Probleme inca de la inceput.

Apare scadentarul in rate telefon, dar nu apare avansul ca fiind platit. Avansul apare cu suma aferenta ca rata si este neplatit. Este rata 0 adica zero platit zero. Are scadenta cu prima rata care urmeaza sa fie platita cand se va emite factura in octombrie.  Avansul s-a platit la data comenzii. Am vorbit prin chat de doua ori. Mi s-a spus ca este o eroare de sistem si mi s-a spus ca nu o sa am probleme ca nu apare pe factura. Eu nu vad cum nu o sa apara pe factura daca deja apare ca neplatit. A mai patit cineva asa ca mine? S-a mai aflat cineva in situatia mea?