anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

E-sim / number share functioneaza cu abonament yoxo?

adina_6
Începător
E-sim/number share functioneaza cu abonament yoxo?
De asemenea trecerea de la abonament la yoxo anuleaza abonamentul initial?
Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Ne bucurăm să vă anunțăm că s-a lansat beneficiul eSIM în aplicația Yoxo, în această primă etapă fiind doar pentru clienții noi. Pentru activare este important să aveți telefonul compatibil eSIM.
Colegii fac îmbunătățiri, iar în etapa 2 a lansării (până la finalul anului) va fi posibilă activarea beneficiului din aplicație și pentru clienții existenți. Vă ținem la curent. Până atunci, din 1 septembrie, dacă sunteți deja clienți puteți merge în shopurile Orange pentru activarea eSIM.
@tomaciprian mulțumim mult pentru promptitudine 🙂

 

Edit 22 dec. 2021 - nu avem încă informații exacte cu privire la lansarea serviciului Number Share pentru abonamentele de tip Yoxo. Colegii estimează în acest moment că va fi după jumătatea anului 2022.

 

Update 7 dec. 2023

Începând de astăzi puteți solicita gratuit trecerea la eSIM direct din aplicația YOXO, fără să fie nevoie de deplasarea într-un magazin Orange.  

Vizualizare soluţie în postul original

184 Răspunsuri 184

IonelM
Explorator
@tomaciprian, Super! Eu aștept number share Apple Watch, ma voi abona instant când va fi disponbila funcția. ( sper ca in toamna asta)

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Ne bucurăm să vă anunțăm că s-a lansat beneficiul eSIM în aplicația Yoxo, în această primă etapă fiind doar pentru clienții noi. Pentru activare este important să aveți telefonul compatibil eSIM.
Colegii fac îmbunătățiri, iar în etapa 2 a lansării (până la finalul anului) va fi posibilă activarea beneficiului din aplicație și pentru clienții existenți. Vă ținem la curent. Până atunci, din 1 septembrie, dacă sunteți deja clienți puteți merge în shopurile Orange pentru activarea eSIM.
@tomaciprian mulțumim mult pentru promptitudine 🙂

 

Edit 22 dec. 2021 - nu avem încă informații exacte cu privire la lansarea serviciului Number Share pentru abonamentele de tip Yoxo. Colegii estimează în acest moment că va fi după jumătatea anului 2022.

 

Update 7 dec. 2023

Începând de astăzi puteți solicita gratuit trecerea la eSIM direct din aplicația YOXO, fără să fie nevoie de deplasarea într-un magazin Orange.  

EusebiuB
Junior entuziast

Ptr instalarea unui numar eSim intr-un ceas Samsung Galaxy Watch 5 Pro, care sunt pasii de urmat?

Salutare, @EusebiuB! Pentru activarea serviciului eSim, gasesti pasii aici: https://www.orange.ro/servicii/number-share/

Salut, mai ai vreun update cu number share la yoxo? Este aproape sfârșitul anului

Buna Mihaela ! Etapa a 2-a la finalul cărui an? Mulțumesc! 

Salutare, vad ca din 2021 nu au mai fost update-uri pe tema number share…aveti ceva noutati? Ms

Buna ziua, suntem in 2023 si tot nu avem Number Share pe Yoxo. Eu am facut trecerea de la Orange Prepay pe Yoxo tocmai pentru aceasta optiune pentru a utiliza smartwatch-ul cu conexiune celulara dar se pare ca optiunea asta intarzie sa apara. Cred ca daca pana la mijlocul anului tot nu apare, am sa trec la alt operator... 

Vă recomand să vă mutați la Digi, nu vor implementa number share pe Yoxo anul acesta. 

E deja Martie 2023, Încă nu avem Number share activat pentru yoxo.

Din păcate, nu vor implementa anul acesta number share la Yoxo, au alte priorități. 

Buna ziua, se mai aude ceva de number share pe yoxo? Aici scrie de jumatatea lui 2022, suntem in 2023 si inca nu avem nimic

Anul asta nu, au alte priorități. 

Suntem în 2023. Final de martie. Puteți reveni cu o nouă estimare?

Mulțumesc!

Nu vom avea number share anul asta la Yoxo, au anunțat deja, au alte “priorități” Eu am renunțat deja, am dezinstalat și aplicația. Nu e nimic, vom folosi Digi.