anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

E-sim / number share functioneaza cu abonament yoxo?

adina_6
Începător
E-sim/number share functioneaza cu abonament yoxo?
De asemenea trecerea de la abonament la yoxo anuleaza abonamentul initial?
Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Ne bucurăm să vă anunțăm că s-a lansat beneficiul eSIM în aplicația Yoxo, în această primă etapă fiind doar pentru clienții noi. Pentru activare este important să aveți telefonul compatibil eSIM.
Colegii fac îmbunătățiri, iar în etapa 2 a lansării (până la finalul anului) va fi posibilă activarea beneficiului din aplicație și pentru clienții existenți. Vă ținem la curent. Până atunci, din 1 septembrie, dacă sunteți deja clienți puteți merge în shopurile Orange pentru activarea eSIM.
@tomaciprian mulțumim mult pentru promptitudine 🙂

 

Edit 22 dec. 2021 - nu avem încă informații exacte cu privire la lansarea serviciului Number Share pentru abonamentele de tip Yoxo. Colegii estimează în acest moment că va fi după jumătatea anului 2022.

 

Update 7 dec. 2023

Începând de astăzi puteți solicita gratuit trecerea la eSIM direct din aplicația YOXO, fără să fie nevoie de deplasarea într-un magazin Orange.  

Vizualizare soluţie în postul original

184 Răspunsuri 184

DanielaH
Moderator
@EusebiuB, bun venit în Comunitate! Momentan nu avem informații noi, dar vom reveni pe acest thread imediat ce vom primi de la colegi.

samarandei
Începător
Si eu astept cu interes number share pe Yoxo si activare esim direct din aplicatie si pentru abonatii existenti.

DanielaH
Moderator
@samarandei, bun venit în Comunitate! Vom anunța aici imediat ce vom avea informații noi. Stay tuned! 🙂

samarandei
Începător
Thanks! Staying tuned, I hope it's sooner rather than later! 🙂

IonelM
Explorator
@DanielaH Nimic, chiar nimic? (number share Apple Watch), a trecut aproape un an de la lansarea eSIM la Yoxo. Pana la finele anului vom avea number share Apple Watch la Yoxo?

DanielaH
Moderator
@m.ionel, mi-ar fi plăcut să revin cu vești bune dar, din păcate, nu avem informații noi.

tomaciprian
Cunoscător
un an de la lansarea eSIM pentru YOXO?! Au trecut doar 3 luni care un an?

IonelM
Explorator
@Tomaciprian, imi cer scuze, am văzut acum in aplicatie.

Blitz
Junior
La YOXO functioneaza esim dar nu este implementata optiunea de number share. Stie cineva cand/daca va fi implementata ?

IonelM
Explorator
@Blitz, Va fi implementată, nu știu exact când @DanielaH, @MihaelaC, vor veni cu vesti bune (sper cât mai curând )

SCBbestof
Începător
Ceva vesti in legatura cu number share (Apple Watch) ? Thanks!

DanielaH
Moderator
Salut! Nu avem încă informații exacte cu privire la lansarea serviciului Number Share pentru abonamentele de tip Yoxo. Colegii estimează în acest moment că va fi după jumătatea anului 2022.

IonelM
Explorator
@DanielaH, voi cel puțin ați venit și cu o estimare pentru number share Apple Watch, mai avem de așteptat. Mulțumim de răspuns Sărbători frumoase, Orange, Yoxo!

victrog
Junior
Daca estimarea pentru number share e ca cea pentru esim pentu utilizatorii yoxo existenti, atunci e clar... mai avem mult si bine de asteptat. Eu totusi nu inteleg de ce un serviciu atat de banal nu exista la abonamentul digital yoxo, din moment ce la un abonament clasic orange exista.

sebastian___
Junior
Eu am un abonament YOXO pe un telefon cu sim normal. Mai am un ceas Samsung LTE. Nu vreau numbershare ! vreau ca ceasu sa aiba numar de telefon separat. Am inteles ca mai nou in abonamentul Yoxo se poate adauga un abonament si numar nou, si se poate adauga si eSim. Cum transfer acel numar nou eSim generat - in ceasul Samsung ? Ceasul Samsung nu are camera sa scaneze codul QR.