anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

E-sim / number share functioneaza cu abonament yoxo?

adina_6
Începător
E-sim/number share functioneaza cu abonament yoxo?
De asemenea trecerea de la abonament la yoxo anuleaza abonamentul initial?
Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Ne bucurăm să vă anunțăm că s-a lansat beneficiul eSIM în aplicația Yoxo, în această primă etapă fiind doar pentru clienții noi. Pentru activare este important să aveți telefonul compatibil eSIM.
Colegii fac îmbunătățiri, iar în etapa 2 a lansării (până la finalul anului) va fi posibilă activarea beneficiului din aplicație și pentru clienții existenți. Vă ținem la curent. Până atunci, din 1 septembrie, dacă sunteți deja clienți puteți merge în shopurile Orange pentru activarea eSIM.
@tomaciprian mulțumim mult pentru promptitudine 🙂

 

Edit 22 dec. 2021 - nu avem încă informații exacte cu privire la lansarea serviciului Number Share pentru abonamentele de tip Yoxo. Colegii estimează în acest moment că va fi după jumătatea anului 2022.

 

Update 7 dec. 2023

Începând de astăzi puteți solicita gratuit trecerea la eSIM direct din aplicația YOXO, fără să fie nevoie de deplasarea într-un magazin Orange.  

Vizualizare soluţie în postul original

184 Răspunsuri 184

Bine, sper ca nu va necesita iOS 16 (number share la Yoxo), sa funcționeze si pe iOS 15
Va funcționa si cu iOS 15 sau 16 si mai nou? 

cprn
Junior

Number share anul asta? Observ ca orange il ofera, ciudat ca la yoxo nu este avand in vedere ca folositi aceeasi infrastructura.

https://www.orange.ro/servicii/number-share/#detalii

cprn
Junior

Este si la vodafone https://www.vodafone.ro/onenumber 

Yoxo e tot in urma fara nici un fel de comunicare oficiala legat de acest feature.  Aveam asteptari mai mari de la o companie care se presupune ca nu are costuri cu locatii fizice si pot investi mai mult in tehnologie.

Mai astept 2 saptamani, dupa care anulez abonamentul yoxo si ma intorc la orange.

Am nevoie de number share pentru apple watch, nu vreau sa umblu cu telefonul dupa mine cand alerg sau ma duc la sala.

si eu

Este disponibil si la Vodafone, dar nici ei nu au la abonamentul Flex sau la cartela. Te obliga sa iti faci abonament Red de minim 10 Euro.

SergiuPop
Începător

Cand o sa fie disponibil serviciul number share si pe YOXO ? 

EusebiuB
Junior entuziast

Ptr moderatorii Orange - totusi, ne oferiti un raspuns ptr Number Share? Tot ni s-a spus ca in a doua jumatate din 2022 vom avea si acest serviciu. Mai sunt 2 luni din acest an, si tot ce mai primim e ca veti reveni daca vor fi noutati. Vom avea Number Share in 2022?

Cristi_P
Începător

Pentru clienții existenți este posibilă trecerea pe eSIM direct din aplicație că tot nu m-am lămurit ? Mulțumesc!! 

Raul5
Începător

Cand o sa apara number share pe yoxo? 

Salutare!

Greu e spus asta și nici nu cred că vei primi un răspuns concret, din păcate. Dar cred că se poate lua un abonament online redus și se poate aplica pentru așa ceva. Sigur, e doar o părere personală!

Succes!

IonelM
Explorator

@DanielaH , @MihaelaC 

Cei de la Digi au lansat recent eSIM pentru iPhone, urmează sa introducă și carrier bundle (VoWIFI, number share), se vor abona,vor migra foarte multi la ei (inclusiv de la orange, Yoxo) dupa ce vor adauga și carrier bundle. 

Number share când vom avea la Yoxo pe Apple Watch, ne puteti da un nou ETA (daca este cazul) ?  
Sarbatori liniștite alaturi de cei dragi!  

@IonelM, mulțumim mult pentru urări!

Sărbători fericite și la voi și un an nou minunat!

Din păcate nu avem un ETA în acest moment dar, așa cum am promis, voi reveni imediat ce vom avea noutăți.

EusebiuB
Junior entuziast

E frumos ca la urari raspund totusi moderatorii Orange :))

 

Am avut doua abonamente Yoxo, la unul am renuntat deja iar la cel de-al doilea voi renunta in urmatoarele zile.

Si am facut lucrul acesta exact ptr aceasta lipsa de transparenta si atentie la nevoile noastre, in conditiile in care am fost fan inrait Yoxo (am avut unul din abonamente chiar de la inceputuri) si in conditiile in care am convins peste 15-20 persoane sa migreze catre Yoxo

@DanielaH , @MihaelaC, nu este posibil să nu ne dați nici măcar un răspuns cu privire la serviciul number share la Yoxo, așteptam de mai bine de un an. Înseamnă ca estimarea pe care au dat-o colegii dvs de la tehnic a fost doar ca sa scape de noi, nu a fost bazată pe fapte reale. Ați putea să ne spuneți cât mai durează implementarea number share la Yoxo (o săptămana, o luna, un an, doi sau 5 ani)? Încep sa îmi pierd răbdarea si totodata încrederea pe care o am in dvs. 

Numai bine! 

Îmi pare rău, dar încă nu avem informații noi.