anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Contract tv internet cu camere de supraveghere incluse

Ivan3
Junior

salut, problema sta cam așa, in urma cu 2 luni am făcut contract tv internet, și erau incluse in pachetul respectiv și camere de supraveghere (de asta plătesc 97 lei) dar ce sa vezi nici peste astea 2 luni nu mi-au ajuns camerele dar factura/ facturile au fost emise cu prețul normal, cum e posibil așa ceva? dacă știam mergeam pe contract basic doar tv și internet pt 47 de lei și îmi comandăm eu camere din alta parte, doresc detalii pe acest subiect daca se poate, va mulțumesc

Va mulțumesc anticipat daca sunt membrii care doresc in a mă ajuta. 

15 Răspunsuri 15

FLo1
#StarMember

Bun venit în Comunitate @Ivan3 . Poți prezenta oferta cu specificarea acelor camere? Nu cunosc să existe ofertă de net cu camere de supraveghere inclus în ofertă. Sigur nu sunt luate separat?

Cât privește  reducerea, aceasta este ulterior aplicată, iar prima lună vine facturată cu perioada de prorată în plus (parte din luna anterioară, abonamentul fiind plătit în avans).

Păi contractul spunea așa, gen 47 de lei tv+internet , și separat 50 pentru device (camere) și totalul era de 97 de lei ! Cei de la Orange au știut să mă încarce cu suma totală cum prevedea contractul dar nu și-au ținut partea lot contractuală de a-mi trimite device'ul (resp camerele) , nu sunt in tara de asta am scris pe comunitate că sa întreb dacă cineva a avut parte de așa ceva ! Mulțumesc de reply Flo1

 

@Ivan3: Dacă ai contractat pachetul din imagine, atunci echipamentele trebuie să-ți fie livrate cu proces verbal și/sau prevăzute în contractul încheiat. Aceasta dacă a fost această variantă de abonament aleasă. Verfică încă o dată documentele primite astfel încât să fie menționat acest pachet. Altfel nu primești aceste dispozitive . Erau cu 1euro, nu 50 lei. 🙂

Screenshot_20240722-182719_Chrome.jpg

Se poate sa fie cum spuneți dumneavoastră cu un euro , dar în urma cu doua luni nu era așa , era o alta suma nu mai am poza că o adăugam , dar mă voi uita încă odată pe contract sa vad ce și cum spune , eu când am făcut contractul la ei (în shop) am semnat și mi-au zis că in max o săpt o sa fie livrate și că trebuie să plătesc livrarea doar , ceea ce am spus că nu e problema dar tot aștept livrarea respectivă dar nu mai ajunge 

În cazul în care sunt menționate în contract și nu au fost predate la momentul instalării, atunci vor fi transmise prin curier pe adresa unde au fost instalate serviciile. Eventual de verificat dacă este menționat vreun termen de livrare (poate nu la momentul instalării). Mulțumim. 

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Și ai întrebat unde ai făcut contractul respectiv,  ce se întâmplă? 

Noi aici, suntem simpli clienți, ca și tine și nu avem acces la contractul său contul tău! 

As fi întrebat dacă eram in tara , dar din păcate nu sunt , și ai mei nu pot merge sa ceară explicații deoarece eu sunt titularul contractului și le vor închide gura ușor , doar am zis sa întreb sa vad daca cineva a avut o asemenea problema și cum a rezolvat o 

Mersi de reply Vio73

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Atunci poți să-i întrebi din secțiunea Contact, mai jos în pagină, unde scrie Trimite-ne un mesaj:

https://www.orange.ro/contact/ 

 Cred că așa se vor clarifica lucrurile!

Succes!

Gabriel_12
Junior entuziast

Salut ! Pe contract îți apar ? dacă nu , nu le primești. 

Da , pe contract îmi apare extra charge pentru device (respectiv 2 camere) dar degeaba eu nu le am , și nici nu pot merge la ei pentru că nu sunt in țară deocamdată și ai mei daca vor merge acolo imediat le vor închide gura pentru că nu sunt ei titulari contractului 

Mersi de reply Gabriel_12

Anonim
Neaplicabil

Cum ai făcut contractul?

Online

Prin telefon

Fizic in magazin

Era bine daca aveai un Nr de contact al Orange shopului sau al consultantului care a realizat contractul.

Totuși de ce ai așteptat 2 luni până sa faci o sesizare.

Camerele trebuiau să fie receptionate în mod normal pe loc daca erau in stoc sau în câteva zile daca erau livrate.

Anonim
Neaplicabil

1000008874.jpg

 Din exprimare ne arată că trebuia să optezi pentru achiziționarea unui astfel de device.

Ai făcut o astfel de cerere de achiziționare produs.

Sunt pe contract.

Screenshot_20240722-185719_Chrome.jpg

Anonim
Neaplicabil

Sa vedem contractul?🙂

Pare o alta ofertă.

Singura rezolvare este comunicarea cu Orange Shop-ul in care sa făcut contractul sau prin contactarea serviciului clienți daca nu se poate deplasa în Orange Shop 

Dar 2 luni este o perioadă lungă.