anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Oferta de portare Orange cu mobil e cea mai buna 11.02.2023 !

Andrei4154
Junior entuziast

Buna, va prezint calcul de oferta de portare in Orange cu abo 12e cu net nelimitat 5G si cu mobil Samsung A53 5G. Noutatea e net nelimitat la abo de 12e(60, lei)👍 ( pana acum era doar la abo de 15e), iar pretul promo al mobilului A53 la portare e 89e ( 445, lei).

Asadar calculul pentru 2 ani e : 24x 60+ 445 = 1.885, lei. Pretul de piata al mobilului A53 e 1.600, lei, rezulta un pret al abo de 1885-1600 = 285, lei ( cu o medie lunara de 285/24 = 12, lei 😲!!). Mai poti obtine un bonus de reducere de 200, lei daca duci un mobil vechi (se va face o evaluare).

Portarea in Orange merita cu un mobil nou !🎀

 

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember

Salutare!

Fiecare alege ce i se potrivește cel mai bine și este foarte important să calculezi totul, așa cum ai făcut tu, nu doar prețul abonamentului, cum fac cei care aleargă după mocăciuni de 2-3 euro și telefoanele le iau la prețul pieței.

Eu iau de mulți ani telefoane cu reduceri consistente și sunt foarte mulțumit, dar vin unii care calculează doar abonamentul și îți spun că nu înțelegi tu. Eu îi las pe ei să înțeleagă și mă bucur de reducerile consistente.

Felicitări și să te bucuri de telefon și oferta primită!

Anonim
Neaplicabil

Eu de obicei fac abonamente fără telefon ca au un preț mai mic. Pt telefoane am cardul de cumpărături le plătesc în 5,6 rate decât sa ma lungesc 2 ani.

Bine dacă prind o oferta de nerefuzat de la Orange cumpăr și telefon dacă am puncte oty destul de multe, altfel le cumpăr de la altex etc

Razvan
#StarMember

Cea mai rentabila oferta este abonament plus telefon, astfel încât să plătești cât mai puțin, pe servicii cumulate. În acest mod, ai probleme, dacă se strica telefonul că nu mai poți recupera ce ai plătit pe cv serviciilor de abonament, care conțin și o parte din subvenția la telefon. 

Andrei4154
Junior entuziast

Oferta de portare la orange este in continuare cea mai buna, cu mobil inclus.

Exemplu reprezentativ Portare pe Smart 12 redus la 11e/luna(55 lei), cu un mobil samsung A53 la 89e(445 lei iar cu buy back e 39e=195 lei). Calcul cost efectiv la 24x luni este:

24x11+89= 353e(1.765, lei)

24x11+39=303e(1.515, lei) !! UAU 😍 !! Practic platesti rate la mobil si iei abo de net nelimitat si min nelimitate ❤️GRATUIT❤️ !

Comparativ la concurenta rosie acelasi A53 e la portare abo promo de 6e( nelim min si net) si rata mobil de 12e.

24x(6+12)=432e*5=2.160, lei.

Concluzie Orange e muult mai avantajos fata de concurenta! 🎁Bravo Orange🎀 !

Salutare!

Mă bucur că ai descoperit și în acest caz cea mai bună ofertă. Totuși, sunt ferm convins că nu e convingătoare pentru prea mulți.

Sper să se bucure toți doritorii de ceea ce înseamnă această ofertă!

Anonim
Neaplicabil

și pt cei existenți nimic interesant,  doar măriri de tarife