anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Este eficient Orange antivirus?

Vio73
#StarMember
Sunt curios dacă vă folosiți de această facilitate.
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Orange antivirus este inclusa gratuit în abonamente. Am folosit-o acu câțiva ani și era utila, dar fiindcă telefonul avea rami putini, am renunțat la ea. Pentru cine utilizează telefonul pe post de obiect business având date sensibile și de importanta pentru firma/companie, un pic de protecție în plus, nu strica niciodată. Mai ales cei care au Orange Money sau alte aplicații bancare care le utilizează pentru plăți cu telefonul prin NFC, nu ar strica sa-și securizeze telefonul.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Ascary
Campion certificat
Nu cred că este mai bun decât alte aplicații android antivirus. Cam toate sunt la fel,adică nu prea fac nimic,doar consuma inutil bateria. Este drept că niciOS-ul android nu este atacat așa cum se întâmplă pe Windows,dar va veni vremea când și terminalele mobile vor fi atacate și atunci vom vedea eficienta acestor programe de siguranță.

Miha_Z
#StarMember
Avand in vedere ca aplicatia Orange Antivirus este bazata pe tehnologia Bitdefender, din punctul meu de vedere ne putem baza pe ea. Cu ajutorul aplicatiei vei naviga in siguranta pe internet fiind protejat de virusi, troieni si alte amenintari informatice care pot ataca telefonul. De pe site-ul Orange am aflat lucruri noi despre aceasta aplicatie si anume ca iti poti localiza si bloca smartphone-ul sau chiar sterge informatiile de pe el in caz de pierdere sau furt. Pentru mai multe informatii puteti accesa link-ul: https://www.orange.ro/orange-care/orange-antivirus/index.html

Razvan
#StarMember
Orange antivirus este inclusa gratuit în abonamente. Am folosit-o acu câțiva ani și era utila, dar fiindcă telefonul avea rami putini, am renunțat la ea. Pentru cine utilizează telefonul pe post de obiect business având date sensibile și de importanta pentru firma/companie, un pic de protecție în plus, nu strica niciodată. Mai ales cei care au Orange Money sau alte aplicații bancare care le utilizează pentru plăți cu telefonul prin NFC, nu ar strica sa-și securizeze telefonul.

imch
Cunoscător certificat
Eu am instalat-o acum cateva saptamani, pana acum nici n-am luat-o in seama. Acum sunt bucuroasa ca am facut-o, mai ales atunci cand primesc rapoartele saptamanale cu cate aplicatii au fost scanate, daca a gasit sau nu ceva ingrijorator... O voi instala si pe telefonul baiatului meu, pentru ca el are tendinta sa isi instaleze toate tampeniile despre care aude de la colegii lui. Chiar sunt curioasa cum va fi.

Ascary
Campion certificat
Eficienta cea mai mare a programului Orange antivirus o reprezintă cazul in care telefonul este furat sau pierdut. Are mare utilitate mai ales acum când pe telefon avem unele aplicații bancr-finanviare.

Romeo_
Senior certificat
L-am avut pt o luna,doua cred dar eu merg pe ideea ca mai bine previn adica nu intru pe site-uri dubioase deci nu pot spune exact cat este de eficient.

Tina
Cunoscător certificat
Pentru mine este eficient. Ce mi se pare interesant, este faptul ca am un centru de comanda de unde pot sa scanez la distanță și alte telefoane. De exemplu, pe al mamei. Ea nu se pricepe la nimic altceva in afara de utilizarea telefonului pentru a comunica.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Aici puteți citi despre 5 avantaje ale acestei aplicații: https://www.orange.ro/help/articole/5-motive-ca-sa-activezi-aplicatia-orange-antivirus-pe-android