anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum dezactivez Orange Cloud Unlimited?

Ancuta
Începător
Cum dezactivez orange cloud nelimitat?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Poţi dezactiva opţiunea Orange Cloud în orice moment prin apel la Servicul Clienti sau printr-o cerere în orice magazin Orange. De asemenea, poți dezactiva singur opțiunea din contul tău online astfel: 1 . Autentifică-te în contul tău 2. Accesează ramura Orange Cloud din meniul din partea stângă, iar de acolo dai click pe opțiunea detalii utilizatori. Îți va apărea un tabel cu numerele de telefon de pe contul tău de unde poți dezactiva opțiunea de cloud cu click pe modifică opțiunea în dreptul numărului respectiv 3. Bifezi dezactivează și apoi confirmă IMPORTANT - După dezactivarea opţiunii poţi descărca tot ce ai salvat în Orange Cloud în maxim 30 de zile; ulterior, tot conţinutul va fi şters.

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

Vio73
#StarMember
Din My Orange. Ai încercat? Detalii aici: https://www.orange.ro/orange-cloud/ Dacă nu reușești, contactează un consultant pe Chat Djingo, din My Orange, secțiunea ,,Contact" sau apel la 300. De regulă, ar trebui să se dezactiveze automat după ce nu mai ai acces gratuit. Dar este mai sigur să ceri dezactivarea.Succes!

FaraUnID
Campion certificat
Poţi dezactiva opţiunea Orange Cloud în orice moment prin apel la Servicul Clienti sau printr-o cerere în orice magazin Orange. De asemenea, poți dezactiva singur opțiunea din contul tău online astfel: 1 . Autentifică-te în contul tău 2. Accesează ramura Orange Cloud din meniul din partea stângă, iar de acolo dai click pe opțiunea detalii utilizatori. Îți va apărea un tabel cu numerele de telefon de pe contul tău de unde poți dezactiva opțiunea de cloud cu click pe modifică opțiunea în dreptul numărului respectiv 3. Bifezi dezactivează și apoi confirmă IMPORTANT - După dezactivarea opţiunii poţi descărca tot ce ai salvat în Orange Cloud în maxim 30 de zile; ulterior, tot conţinutul va fi şters.

teacher_
#StarMember
Salut! Eu îți atașez screen shot cu pașii pe care i-am urmat eu din aplicația my Orange pentru dezactivare. Am încercuit locurile unde trebuie sa dai click. Sper sa reușești.

Nick_5
Începător
Atentie, o data activata optiunea Orange Cloud Unlimited aceasta nu poate fi dezactivata.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Nick bine ai venit în comunitate. Ai încercat pașii de mai sus și nu a mers să dezactivezi?

Nick_5
Începător
Da, am incercat. In aplicația apare “opțiunea nu poate fi dezactivată” iar in cont de pe site apare mesaj ca opțiunea nu poate fi dezactivată pana in ...01.2021 ‍♂️

Salut, @Nick, Asa cum au mentionat si ceilalti membri, optiunea o poti dezactiva singur din My Orange sau prin apel la Serviciul Clienti, insa, dupa ce ai activat-o trebuie pastrata o luna+prorata. Asadar, din acest motiv iti apare ca o poti dezactiva din ianuarie 2021.

Dana_17
Începător
Ce inseamna pro-rata? Mie si dupa o luna imi apare ca nu pot dezactiva optiunea.

DanielaH
Moderator
@Dana, bun venit în Comunitate. Prorata este intervalul de timp din data activării opțiunii până la următoarea dată de facturare. Tu când ai activat opțiunea și ce dată de facturare ai?

Dana_17
Începător
acum 1 luna. data de facturare 27.

DanielaH
Moderator
Dacă ai activat opțiunea chiar acum o lună, adică în data de 26 oct. și perioada ta de facturare este 26 oct. - 25 nov., înseamnă că nu ai avut prorată. Opțiunea putea fi dezactivată în 25 nov. Dacă o dezactivezi astăzi, ea va ieși din uz în 25 dec., deci va mai fi facturată încă o lună. Suntem aici dacă ai nevoie de informații suplimentare.

Dana_17
Începător
Problema este ca nu am optiunea dezactiveaza.

DanielaH
Moderator
Accesează ramura Orange Cloud din My Orange, din meniul din partea stângă, iar de acolo dai click pe "detalii utilizatori". Îți va apărea o listă cu toate numerele de telefon de pe contul tău. Trebuie să dai click pe "modifică opțiunea" în dreptul numărului pentru care vrei să dezactivezi, apoi "dezactivează" și apoi "confirmă". Revino cu un screenshot dacă nu reușești, ascunzând datele personale.

Dana_17
Începător
Multumesc. atasat screen-shot.