anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot afla identitatea unei persoane care imi trimite mesaje de pe un numar de orange?

Neaplicabil
Cum pot afla identitatea unei persoane care imi trimite mesaje de pe un numar de orange? Asta i numarul:0753xxxxxx.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Andra, nu poți afla identitatea unei persoane care te apelează sau îți trimite SMS-uri, dar poți bloca numărul din meniul telefonului (pentru apeluri).

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Razvan
#StarMember
Depune plângere la poliție, doar ei pot ancheta și finaliza cererea ta.

Vio73
#StarMember
Salutare! Noi nu putem afla identitatea unui număr în cadrul Comunității Orange, ci doar să ajutăm cu informații despre produsele și serviciile Orange, care oricum sunt publice. Nici Orange nu poate să te ajute în acest sens, pentru ca ar încălca GDPR. Dacă ai probleme, și eu zic să apelezi la poliție. Baftă!

DanielaH
Moderator
Andra, nu poți afla identitatea unei persoane care te apelează sau îți trimite SMS-uri, dar poți bloca numărul din meniul telefonului (pentru apeluri).

Razvan
#StarMember
Este necesar editarea mesajului, deoarece numărul este vizibil fără acordul proprietarului și încalcă prevederile regulamentului GDPR.

DanielaH
Moderator
Am editat. Mulțumim, Răzvan!

Neaplicabil
Îl adaugi in black list și aia e . Legal Orange, că de altfel orice alt operator de asemenea, nu are dreptul de a îți pune la dispoziție asemenea informații .

FaraUnID
Campion certificat
@Noah Sunt perfect de acord cu tine, cu mentiunea ca in cazul in care un dezaxat mintal sau un spammer prelucreaza in mod ilegal datele tale cu caracter personal si iti incalca dreptul la viata privata, Orange poate restrictiona acel numar de telefon si fara intervetia autoritatilor.