anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Aplicatia Orange Games - Serviciul De Gaming Orange Bazat Pe Abonament

FaraUnID
Campion certificat

Cu aplicația Orange Games ai acces la peste 1.500 jocuri pentru Android (pe pagina oficiala a aplicatiei din cardul portalului Orange scrie 600 jocuri), de care să te bucuri online și offline, cu doar 1.18 euro (TVA inclus) pe săptămână, dacă ești abonat Orange, sau 0.99 euro pe săptămână, dacă ești client Orange PrePay.

 

Bucură-te de cele mai tari jocuri de acțiune, de strategie și multe altele:

- Fără reclame

- Fără costuri suplimentare

- Cu plata direct cu numărul Orange

- Posibilitate de a anula în orice moment

 

Nu ești încă sigur?

Descarcă aplicația acum și bucură-te de prima săptămână gratuită!

 

Orange Games este o aplicație oferită exclusiv clienților Orange România si poate fi descarcata in mod gratuit din magazinul de aplicatii Google la urmatoarea adresa https://play.google.com/store/apps/details?id=ro.orange.games

 

Aplicatia Orange Games necesită Android 4.4 sau o versiune ulterioară, iar serviciul este in faza incipienta. Prin urmare por aparea unele erori pe care ar fi bine sa le semnalati dezvoltatorului.

 

De asemenea exista si o sectiune dedicata Orange Games cu intrebari si raspunsuri in aria HELP din cardul portalului Orange la pagina https://www.orange.ro/help/aplicatii-online/orange-games

 

Sursa - https://www.orange.ro/aplicatii/orange-games/

8 Răspunsuri 8

teacher_
#StarMember
O să verific și eu lista..sa vedem daca e ceva interesant. Mulțumesc pt info!

Miha_Z
#StarMember
Ocazional ma joc pe mobil si atunci le descarc gratis. Nu vad rostul de a da acei bani saptamanal.

FaraUnID
Campion certificat
Eu nu sunt gamer, prin urmare, pentru mine, impactul este zero. Pentru un gamer din categoria hardcore ideea este una buna deoarece in schimbul a cca 4 euro + TVA / lunar te poti juca pe telefon sau tableta fara sa mai fie nevoie sa platesti pentru a avea acces la continut extra in jocuri si nici nu esti bombardat cu reclame. Acu' depinde si ce jocuri sunt incluse in acesta biblioteca virtuala.

Miha_Z
#StarMember
Poate pentru un gamer este buna si rentabila aplicatia. Si atata timp cat nu sunt reclame poate fi un argument in plus pentru a fi folosita.

Vio73
#StarMember
Chiar este interesantă această aplicație. Mulțumim!

Koko_1
Junior entuziast
O aplicatie de care nici nu am auzit dar m am trezit cu un cost suplimentar de 0.99E si cica este un abonament pentru care am optat si am mai stat si 16.30 min conectat.Cred ca OrangeSA a avut nevoie de o subscriptie a celor cu abonament.Zic....

Koko_1
Junior entuziast
Intre timp a trebuit sa descarc prostia asta de aplicatie ,sa constat ca sunt "abonat"deja si sa dezactivez asa zisul abonament.Felicitarile mele ORANGE....

DanielaH
Moderator
@Koko_1, am discutat situația semnalată de tine și cu colegii noștri de la departamentul tehnic care ne-au explicat că există 2 variante prin care este posibilă tarifarea pe numere de telefonie mobilă, fără ca aplicația să fi fost instalată vreodată în telefon: 1. Dacă sunt conectat prin date mobile Orange și vreau să mă abonez la Orange Games, aplicația detectează numărul meu de telefon. Dacă în schimb sunt conectat la o rețea WiFi, aplicația nu detectează numărul din telefon și îmi cere să îl completez eu manual. Pot completa orice număr de telefon, inclusiv al altcuiva, care nu are aplicația instalată. Pe acel număr de telefon se va primi un cod PIN prin SMS. După confirmarea codului PIN se va face tarifarea pe numărul respectiv. Acest lucru implică acces la numărul/ telefonul respectiv pentru a putea vedea codul primit prin SMS. 2. Un telefon cu număr Orange face hotspot, iar eu mă conectez la hotspot cu telefonul meu și accesez Orange Games. Abonarea se va face pe numarul Orange care face hotspot, similar cu ce am specificat mai sus. La fel, acest lucru implică acces la telefonul respectiv din moment ce eu mă conectez la hotspotul acestuia.