anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Trafic suplimentar de internet la abonament

Varg
Începător
Daca sunt pe abonament si mi s-a terminat internetul, mai pot achizitiona internet in plus doar pt aceasta luna, sa fie in afara abonamentului?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Poti opta pentru optiunea Orange Net 6, unde ai 3Gb la 6Euro/ luna. Ca sa activezi sau sa schimbi optiunea o poti face prin SMS gratuit la 321 pentru abonați, cu textul net6. De asemenea mai poti activa si prin apel la Serviciul Clienti sau la *100#; din contul My Orange sau din orice magazin Orange.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Erowan
Junior entuziast
Dacă ai instalată aplicația myorange poți vedea acolo ce opțiune poți activa. Costul opțiunii se va adăuga la abonament. In funcție de traficul pe care știi că îl realizezi poți opta pentru o mărire a abonamentului,implicit a resurselor existente. Personal cred că e mai rentabil sa mărești valoarea abonamentului.

Miha_Z
#StarMember
Poti opta pentru optiunea Orange Net 6, unde ai 3Gb la 6Euro/ luna. Ca sa activezi sau sa schimbi optiunea o poti face prin SMS gratuit la 321 pentru abonați, cu textul net6. De asemenea mai poti activa si prin apel la Serviciul Clienti sau la *100#; din contul My Orange sau din orice magazin Orange.

Jay
Campion certificat
Salut! Dacă este vorba doar de luna asta.. poate nu este nevoie.. De cand ești client Orange pe abonament? În funcție de vechime, poti activa bonusul de vechime, dacă nu l-ai activat deja și daca ai vechime pe abonament desigur.. ~500mb/luna pentru fiecare an de abonament, eu am aproape 20 de ani, din acest motiv am peste 9gb.. Mai poți activa, daca nu ai activat deja, bonusul de 50Gb internet, pe care l-a oferit Orange in perioada aceasta, când s-a stat acasă.. Ai mai jos 2 poze.. despre ce am spus.. poate te ajuta..

Vio73
#StarMember
Părerea mea este că mai bine îți iei o cartelă prepay și ai destul net, până depășești momentul. O ții și poate o mai folosești la nevoie. Eu așa aș face! Decât să dai 6 euro (tva inclus) pe doar 3 GB (opțiune suplimentară la abonament), mai bine dai 6 euro (tva inclus) pe 55 GB și mai ai și alte bonusuri. Succes!

Miha_Z
#StarMember
Daca nu tii neaparat sa folosesti acelasi numar, e mai convenabila varianta cu prepay.