anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se mai pot face abonamente cu perioada contractuala de 12 luni? Sau doar minim 24 de luni?

Almășan
Începător

Detaliez:

Sunt abonat vechi, si am deja 2 abonamente de voce, televiziune si internet prin fibra optica.

Avand semnal prost la mobil din cauza cladirii, si avand deja router de la Orange cu mufa RJ11, doream sa imi fac un abonament de telefonie fixa cu 3 euro pe luna (singura varianta disponibila, de altfel), care am vazut ca vine cu minute nat nelimitate si 100 internationale.

Am fost si in magazin, am vorbit si la 300 la dept ofertare, am spus ca vreau doar abonament, fara reducere, fara aparat telefonic, si mi-au spus ca imi pot oferi doar cu un contract de 24 de luni, si nu au putut sa imi explice de ce nu pot lua cu contract pe 12 luni..

Poate ma ajutati voi sa inteleg..

1 Soluţie acceptată‚

MihaelaA
Community Manager
Community Manager

Salut, @Almășan. Bine ai venit în Comunitatea Orange!

Te referi cumva la abonamentul Voce Fixă Nelimitat? Acesta sau abonamentul Voce Fixă GSM Nelimitat se poate activa pe o perioadă minimă contractuală de 12 sau 24 de luni. Vei beneficia însă de o reducere de 10 lei/lună numai la achiziționarea abonamentului împreună cu un alt serviciu de la Orange pe o perioadă de 24 de luni.

În partea de jos, la Întrebări frecvente ai mai multe detalii: https://www.orange.ro/abonament/voce-fixa/ 

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

MihaelaA
Community Manager
Community Manager

Salut, @Almășan. Bine ai venit în Comunitatea Orange!

Te referi cumva la abonamentul Voce Fixă Nelimitat? Acesta sau abonamentul Voce Fixă GSM Nelimitat se poate activa pe o perioadă minimă contractuală de 12 sau 24 de luni. Vei beneficia însă de o reducere de 10 lei/lună numai la achiziționarea abonamentului împreună cu un alt serviciu de la Orange pe o perioadă de 24 de luni.

În partea de jos, la Întrebări frecvente ai mai multe detalii: https://www.orange.ro/abonament/voce-fixa/ 

Bună Mihaela,

Voi merge in orange shop si le voi arata raspunsul tau. Si era vorba de Voce Fixa Nelimitat (nu gsm).

Mulțumesc!

MihaelaA
Community Manager
Community Manager

@Almășan cu plăcere! Te așteptăm în Comunitate să ne spui dacă s-a rezolvat.

alterego
Explorator entuziast

La un moment dat puteai să-ți faci/prelungești abonamentul și cu o singură lună, apoi la un moment dat puteai să-ți prelungești/face abonament pe maxim 6 luni.

Oricum în oricare din cele 2 situații nu aveai nici o reducere la abonament... probabil că așa stau lucrurile acum și la abonamentul pe 12 luni, îl faci dar nu ai nici o reducere la beneficii.

Cu exceptia celor care stau doar temporar (un an) in Romania, nu prea vad de ce ai face un abonament la care nu ai beneficii: nici pret redus la abonament, nici la aparat.

Poate doar sa beneficiezi de Orange Love sau Family, dar doar pentru cateva luni... nu vad rostul bataii de cap (sumele reduse nu sunt ceva care sa ajute pe termen scurt).

alterego
Explorator entuziast

@Pololică unde se dau beneficii la Orange Love abonamentul e obligatoriu pe 24 de luni