anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Prelungire abonament la un magazin in care nu am fost niciodata

Dobarcean
Junior entuziast

Cum este posibil să mi se prelungeasca un abonament la un magazin in care nu am fost niciodata.

Azi merg la acel magazin să văd cum au putut sa semneze contractul in locul meu.

1 Soluţie acceptată‚

Dobarcean
Junior entuziast

Mi-a spus ca sa creat o confuzie ca nu este semnat nimic si anuleaza prelungirea  acum să văd .

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

Razvan
#StarMember

Salutare! Ne poți spune mai multe detalii despre ce s-a întâmplat? 

Dobarcean
Junior entuziast

Mi sa prelungit un abonament din un magazin unde nu am fost niciodata 

Aveam televiziune si internet prin satelit am vrut sa trec la fibra ca de putin timp a ajuns si la noi in sat si afu ca am prelungit abonamentul de internet cu o luna inainte sa expire contractul  asa ca acum am 2 abonamente separate de 6 euro. si au si beneficiat de un router .magazinul este in timisoara am primit detali in urma sesizari facute printr-un mail ei dau din umeri .Tind sa cred ca asta este noua metoda de a fura oameni sunt foarte dezamagit .

Salutare!

Îmi pare rău să aud că se mai poate face așa ceva în România anului 2023. Din păcate, aceste practici nu au legătură cu compania Orange, ci cu unele persoane care prin acțiunea lor intră în sfera penalului și sper să se clarifice cât mai repede aceste aspecte. În fine, mergi acolo și vezi ce și cum, iar așa apoi te sfătuiesc să depui sesizare.

Dacă ești client Orange, poți depune o sesizare scrisă la adresa serviciul.clienti@orange.ro, iar dacă ești client OROC, o poți face la adresa sesizari@orange.com.

Baftă!

teacher_
#StarMember

Salut! Pentru a putea măcar să avem o parere, trebuie sa ne dai mai multe detalii: cum ai aflat că ți-a fost prelungit abonamentul, despre ce magazin e vorba..? Noi suntem niste persoane care încearcă să ofere soluții în baza informațiilor primite. 

Am vrut sa trec la tv si inernet prin fibra asa am aflat.

Anonim
Neaplicabil

Bună,

Și eu sunt curios cum s-a întâmplat. Tu ești titularul abonamentului? Chiar sper că ne vei împărtăși concluzia. Succes!

Razvan
#StarMember

Practica des întâlnită, deoarece se oferă bonus la salariu pentru fiecare abonament nou/prelungit. 

Dobarcean
Junior entuziast

Mi-a spus ca sa creat o confuzie ca nu este semnat nimic si anuleaza prelungirea  acum să văd .

Razvan
#StarMember

Mă bucur pentru tine că s-a rezolvat. 

Dobarcean
Junior entuziast

Si minciuna este o vorba ,sa vad daca se rezolva maine, daca nu joi merg din nou azi la ora 15:10 am sunat la orange si nu era nimic operat in sistem am sunat la agentie si i-am zis si dupa 10 minute m-a sunat sa-mi transmita ca este vizibila operarea acum a-m sa sun maine din nou la orange relati cu clienti sa vad daca iși bate joc de mine .

Dobarcean
Junior entuziast

de la relați cu clienti mi-a cerut sa cer la seful magazinului filmarea sa vada daca am fost in magazin cand seful magazinului a facut prelungirea abonamentului  ar fi ok  dar cine isi sapa singur groapa? eu cer sa vad contractul semnat de mine   .

Dobarcean
Junior entuziast

ce este asta 

Screenshot_20230307-200502.png

 l-am primit dupa ce ma sunat de la magazin.

Dobarcean
Junior entuziast

Va rog ștergeți subiectul .Mulțumesc anticipat!