anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reziliere TV, internet si numere telefon

Simpluclient
Junior

Vă salut! Astăzi am fost în magazinul Orange din Shopping City Timișoara cu o simplă problemă, prelungire abonament și telefon dacă este posibil. Am dat de un domn al cărui nume nu îl dau din motive de GDPR și mi-a spus că este posibil să fac prelungire abonament + mărire de la 15 la 30 Euro și să fiu eligibil pentru iPhone 14 Pro (ceea ce-mi doream) și să-mi dau telefonul meu la buy-back. Inițial mi-a spus că este rata cu tot cu abonament în jurul sumei de 220 de lei pe o perioadă de 2 ani. Mi-am dat acordul să facem prelungirea și mi-a spus că o să primesc un router de internet + cartelă C.I. acasă. Atenție, unde stau eu am deja internet și televiziune Orange, dar nu sunt pe numele meu, și că-mi face "instalare" la numărul 18 (adică ușa vis-a-vis de mine). Prin metoda asta mi-a spus că în primele 8 luni totalul de plată este în jur de 170 de lei și restul de 16 undeva la 220 de lei. Într-adevăr, fiind cuprins de bucuria momentului nu am citit exact contractele. Pe unul este mărirea de abonament și pe al doilea sunt așa: TV prin cablu Esential, Fibra 500 și 2 profiluri eSIM Fun 6. Mie mi-a spus că vin vineri, 12 Mai băieții și că primesc acel router și o cartelă C.I și că peste 8 luni un abonament Fun 6 se dezactivează automat. Sincer sunt înclinat să cred că mi s-au vândut unele lucruri pe neatenția mea (eu de vină). Mi-a spus că a făcut asta să fiu eligibil la telefon să-mi crească plafonul dacă am înțeles bine. Întrebarea mea este dacă pot rezilia internetul prin cablu, fibra și cele abonamente Fun 6 pentru că îmi e frică sincer că o să ajung să plătesc exorbitant de mult. Eu doar am vrut o prelungire de abonament și telefon dacă este posibil, atât.

10 Răspunsuri 10

FLo1
#StarMember

@Simpluclient: Bun venit în Comunitate. Ciudată situația euforică. Totuși, orice contract offline (într-un Shop) poate fi reziliat fără penalități în 24de ore de la semnare. Un topic similar regăsești aici. Succes.

Multumesc mult de răspuns. Rezilierea trebuie făcută la același agent sau poate oricare din magazin ?

Salutare!

Nu neapărat, ci tot acolo.

Încearcă să faci totul online, că este mult mai ușor și poți renunța în 14 zile, fără bătăi de cap. 

Baftă!

Important este magazinul. Peste cine va fi la ”pupitru”... să-i fie de bine. Succes astăzi. Te așteptăm cu actualizare a situației menționate aici. 

Sper doar sa nu imi spuna diverse motive cum ca nu se poate rezilia ca am ceva oferte promo pe contract sau fel si fel de motive

Dacă nu mergi astăzi (în termen de 24 de ore față de ieri) atunci exact aceasta va fi .... lozinca. Succes. Te așteptăm pe topic cu actualizarea situației.

Am rezolvat (cred). Mi-a facut cerere de reziliere pentru cele 2 numere de voce mobila si pentru tv si internet mi-a spus ca trebuie sa refuz instalarea. Pentru numarul meu initial la care am cerut prelungirea mi-a spus sa sun in 300. O cunostinta ce lucreaza la Orange mi-a spus ca tot el trebuia sa se ocupe de asta

@Simpluclient: E bine că ai rezolvat ce ți-ai dorit. Te așteptăm pe topic cu o actualizare (confirmare) finală a problemei, adică după ce clarifici partea cu acel ”refuz”. Succes.

A trebuit sa ma reintorc pentru ca nu a fost rezolvata treaba cum trebuie dar intr-un final s-a rezolvat. Am vorbit si cu cunostinta mea de la Orange si mi-a confirmat ca e totul ok, acele numere de telefon aparute ieri au fost anulate, prelungirea telefonului s-a anulat si la TV si internet trebuie sa refuz instalarea. Deci e totul ok acum

Anonim
Neaplicabil

Și cu mine au încercat vrăjeli din astea, ghinionul lor ca eu sunt genul de om care citesc cuvânt cu cuvânt orice hârtie o primesc in fata pt semnat. Recomand sa achiziționezi online de pe site cel mai simplu , poți lua orice telefon in rate dacă îndeplinești condițiile și sunt oferte mult mai bune decât in magazinele fizice