anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot sa îmi fac un abonament orange chiar dacă sunt în biroul de credit?

Ovi1991
Începător

Pot sa îmi fac un abonament orange chiar dacă sunt în biroul de credit?

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Ovi1991: Bun venit în Comunitate. Nu are treabă creditul cu Serviciile Orange. Adică, dacă ai nevoie de abonament ești liber să-ți faci, iar Orange nu va zice NU. De altfel, în ziua de azi, așa cum era paralela cu ”rețelele de socializare”, ”dacă nu ai CREDIT.... nu exiști”. 😉

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Pololică
#StarMember

Un abonament nu inseamna imprumut. S-ar putea sa te refuze doar daca esti in Preventel (sau cum se cheama baza de date in care sunt trecuti rau-platnicii) sau sa iti ceara un avans mare (poate fi si pe jumatate de an) ca aconto (garantie).

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Ovi,

Personal as merge pe prepay. Nu pentru ca n-ai putea sa-ti faci un abonament, ci pentru ca e mult mai safe asa. De ce ai vrea un contract in plus cu potential de datorii si apeluri de la recuperatori in caz ca nu e achitat la timp? E mai simplu sa previi decat sa combati. Dar nah, asta e parerea mea.

Client Orange

FLo1
#StarMember

@Ovi1991: Bun venit în Comunitate. Nu are treabă creditul cu Serviciile Orange. Adică, dacă ai nevoie de abonament ești liber să-ți faci, iar Orange nu va zice NU. De altfel, în ziua de azi, așa cum era paralela cu ”rețelele de socializare”, ”dacă nu ai CREDIT.... nu exiști”. 😉