anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Conferință în alte rețele mobile.

Aluibasarabeanu
Începător

Salutare, azi am primit factura Orange în care apar 65 de lei cost suplimentar pentru "conferință în alte rețele mobile". Într-adevăr am stat vreo 10 minute de vorbă în sistem conferință cu doi colegi dar având minute nelimitate în orice rețea cum de trebuie să plătesc 65 de lei pentru 10, 20 sau 1000 de minute în alte rețele!? 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Nu exista minute nationale nelimitate in conferinta. Acele minute sunt taxate la tarif standard, si nu consuma din minutele incluse in abonament. Abonamentele cu minute nationale nelimitate nu au si serviciul conferinta inclus in acele minute.

Stiu ca erau mai demult, dar minutele erau limitate, iar abonamentele respective au fost scoase din oferta. Din pacate, asta e unul dintre marile minusuri ale Orange-ului.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Nu exista minute nationale nelimitate in conferinta. Acele minute sunt taxate la tarif standard, si nu consuma din minutele incluse in abonament. Abonamentele cu minute nationale nelimitate nu au si serviciul conferinta inclus in acele minute.

Stiu ca erau mai demult, dar minutele erau limitate, iar abonamentele respective au fost scoase din oferta. Din pacate, asta e unul dintre marile minusuri ale Orange-ului.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Din păcate,  Orange sunt singurii care taxează apelul conferință. De mulți ani se tot vorbește și nu se întâmplă nimic.

Sincer, nici eu nu înțeleg de ce nu schimbă nimic în acest sens!

FLo1
#StarMember

@Aluibasarabeanu: Bun venit în Comunitate. Minutele "nelimitate" sunt pentru apeluri directe. Apelurile utilizate ca redirecționare al apelului sau alte modalități de conferințe în rețea sau nu.... sunt TAXATE la tarif standard și nu fac obiectul minutelor incluse în ofertă.