anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Anulare portare Orange

Buna Seara,Comunitate !

Ma numesc Claudiu si as dori sa stiu daca se poate anula o cerere de portare cu un abonament de voce Fun 11 dupa ce am semnat contractul.Numarul pe care am vrut sa-l portez este Prepay.Stiu ca suna ciudat,dar in urma unor calcule m-am gandit ca nu prea se potriveste nevoilor mele acel abonament.Abonamentul a fost semnat astazi 19.04.2024 in jurul orei 10:00 intr-un magazin Orange.

Va rog daca m-ati putea ajuta cu un raspuns.

Va multumesc anticipat !

1 Soluţie acceptată‚

Da, corect. Foarte bine punctat delfinas, iti multumesc!

Gabriel, te asteptam sa revii cu clarificari. Daca ai avut orange prepay si ai semnat pentru un abonament, sau ai avut orice alta cartela de la orice alt operator, si ai semnat pentru un abonament.

Oricum ar fi, ai 24h sa te prezinti in acelasi magazin, sa anulezi cererea, fie ea de portare sau migrare de la prepay la abonament.

Seara faina!🌙

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Anca07
#StarMember

Buna Gabriel,

https://www.orange.ro/help/cum-pot-anula-o-cerere-de-portare-a-numarului-de-abonament-15449#:~:text=....

De aici reiese ca: Cererea de portare se poate anula cu minimum 24h înainte de termenul stabilit pentru portare, în același magazin în care a fost solicitată.

Este bine să știi:

Dacă ai beneficiat de o ofertă de achiziție la depunerea cererii de portare, contractul de abonament Orange nu se poate denunța, decât în situația în care portarea nu s-a putut realiza din motive tehnice

Dacă nu ai beneficiat de o ofertă de achiziție, poți solicita denunțarea contractului de abonament odată cu solicitarea de anulare a portării.

Deci, se poate, dar trebuie sa tii cont de cele mentionate, si ar trebui sa mergi in magazin sa depui o cerere (gasesti una in magazin, sau te ajuta cei de acolo) prin care sa soliciti anularea portarii.

Seara faina🌙

delfinas
#StarMember

Daca ai trecut de pe prepay Orange pe abonament Orange, e doar un trasfer, o migrare, nu portare. Ai la dispozitie 24 de ore de cand ai incheiat contractul sa-l anulezi, pt ca l-ai semnat intr-un magazin fizic. Trebuie sa mergi in acelasi loc si sa ceri  rezilierea contractului.

Ar fi trebuit sa te gandesti bine inainte de a semna.

Da, corect. Foarte bine punctat delfinas, iti multumesc!

Gabriel, te asteptam sa revii cu clarificari. Daca ai avut orange prepay si ai semnat pentru un abonament, sau ai avut orice alta cartela de la orice alt operator, si ai semnat pentru un abonament.

Oricum ar fi, ai 24h sa te prezinti in acelasi magazin, sa anulezi cererea, fie ea de portare sau migrare de la prepay la abonament.

Seara faina!🌙

DanielaH
Moderator

@ClaudiuGabriel2, te așteptăm să revii cu mai multe detalii. Numărul PrePay pe care ai vrut să-l treci la Fun 11 este din rețeaua Orange sau din altă rețea?