anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Trecere de la incarcare cu optiune la abonament

anastasia112
Începător

Abia ce mi am incarcat cartela cu Optiune Orange, dar am aflat intre timp de reducerile la primul abonament. Daca optez sa cumpar un abonament acum, banii pentru incarcare imi vor fi restituiti automat sau voi pierde banii aceia? 

1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember

Buna @anastasia112

Daca ai activat o opțiune Orange folosind creditul reîncărcat si nu mai exista credit pe numarul tau, atunci nu ești eligibila sa primești credit înapoi. 

Daca încă mai ai credit pe cont la trecerea de pe cartela PrePay la abonament poți transfera un credit de cel mult 100 de euro (50 de euro credit de comunicare și 50 de euro acumulați prin programul Phone Credit) care va figura ca și reducere pe factură.

Cartela Prepay trebuie să aibă o vechime de minimum 3 luni în rețea pentru a putea face acest lucru.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

FLo1
#StarMember

@anastasia112: Bun venit în Comunitate. Fiind pe PPY, poți alege să amâni data de activare a abonamentului, pentru a nu pierde resursele activate pe contul PPY. Creditul utilizat la activarea opțiunii nu va fi rambursat. 

RafaHelper
#StarMember

Buna @anastasia112

Daca ai activat o opțiune Orange folosind creditul reîncărcat si nu mai exista credit pe numarul tau, atunci nu ești eligibila sa primești credit înapoi. 

Daca încă mai ai credit pe cont la trecerea de pe cartela PrePay la abonament poți transfera un credit de cel mult 100 de euro (50 de euro credit de comunicare și 50 de euro acumulați prin programul Phone Credit) care va figura ca și reducere pe factură.

Cartela Prepay trebuie să aibă o vechime de minimum 3 luni în rețea pentru a putea face acest lucru.

MCostel
Cunoscător

Buna Anastasia,

Oferta de portare si migrare de la cartela PrePay la abonament, fără telefon, este valabilă în perioada 11 iunie – 19 august 2024 online și în magazinele Orange.

In concluzie mai poți aștepta până la trecerea la abonament.

Se recuperează doar creditul de pe prepay.

https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-trec-de-la-o-cartel-prepay-la-un-abonament-7768 

Din păcate daca ai activat deja opțiunea nu vei mai putea recupera creditul aferent acesteia.

 

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Credit poți transfera, dar nu și o opțiune deja activată ( banii pe ea).

Dar poți să mai întârzii și să treci un pic mai târziu la abonament, când consumi opțiunea.

Eu cred că poți să lași deoparte opțiunea și să treci la un abonament foarte bun. Sigur, alegerea e la tine!

Succes, orice variantă ai alege!

Baftă!