anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Abonament Orange 5G

Jasonn85
Junior

Salutare! Am un telefon Galaxy A12 pe care nu merge internet 5G. Abonamentul Fun8 tocmai mi-a expirat si ma gandesc sa iau un abonament cu mai mult trafic de date dar vad ca toate abonamentele Orange sunt cu 5G. La detaliile abonamentelor este scris doar traficul 5G. Daca telefonul nu suporta 5G ,la abonamentul Fun9 se va echivala 25GB 5G cu ceea ce suporta telefonul? Paritate 1:1 adica 25GB 5G va fi 25GB 4G? Multumesc pentru eventualul ajutor.

1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil

Buna,

Sigur că da, datele mobile aferente abonamentului pot fi utilizate atât în rețeaua 5G,4G sau 3G in funcție de rețeaua disponibilă în zona in care te afli și de telefonul de care dispui.

Știu că titlul "internet 5G" poate induce in eroare însă operatorul întodeauna îsi va prezenta tehnologia de top.

Vei putea folosi cei 25 GB in oricare rețea disponibilă a furnizorului in zona respectivă (5G/4G/3G)

Weekend plăcut!

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Anonim
Neaplicabil

Buna,

Sigur că da, datele mobile aferente abonamentului pot fi utilizate atât în rețeaua 5G,4G sau 3G in funcție de rețeaua disponibilă în zona in care te afli și de telefonul de care dispui.

Știu că titlul "internet 5G" poate induce in eroare însă operatorul întodeauna îsi va prezenta tehnologia de top.

Vei putea folosi cei 25 GB in oricare rețea disponibilă a furnizorului in zona respectivă (5G/4G/3G)

Weekend plăcut!

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Va merge cu siguranță și pe 4g și pe orice altă tehnologie inferioară.

Baftă!

Jay
Campion certificat

Salut!
La toate abonamentele scrie 5G pentru a sublinia ca ai acces la tehnologia 5G avand abonamentul respectiv, cu un dispozitiv compatibil. Nu te conditioneaza in niciun fel in privinta cantitatii de net pe care o ai inlcusa in abonament, cat ai atat poti folosi fara a plati suplimetar.

La inceput, cand a aparut tehnologia 5G, acces aveai doar la cele mai scumpe 2 abonamente, din ce-mi amintesc.. 

arsradu
#StarMember

5G-ul e pus acolo pentru ca e nou si lumea il cauta. Dar nu inseamna ca vei avea doar 5G. Si ca daca telefonul nu suporta, ramai fara internet cu totul. Nu e cazul. Ai la fel de mult internet, doar ca la viteze 4G/3G/2G.

Deci raspunsul scurt la intrebarea ta este: da. 

Client Orange