anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Abonament suspendat

Vlad210898
Începător

Dacă am depășit plata unei facturi și mi-a fost suspendat abonamentul dacă plătesc parțial mi se poate anula suspendarea până plătesc factura integral? Mulțumesc 

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Bun găsit Vlad. Factura trebuia plătită în termen de 14zile de la emiterea ei. "Dacă ai depaşit acest termen, abonamentul tău se va suspenda până la plata integrală a sumei restante". Detalii în acest sens, dar și despre reconectare regăsești aici

Ca idee, "suspendarea pentru neplată a unei facturi nu înseamnă închiderea contractului de abonament, ci doar restricționarea temporară a serviciilor".

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

arsradu
#StarMember

Salut,

Din pacate nu.

Client Orange

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Bun găsit Vlad. Factura trebuia plătită în termen de 14zile de la emiterea ei. "Dacă ai depaşit acest termen, abonamentul tău se va suspenda până la plata integrală a sumei restante". Detalii în acest sens, dar și despre reconectare regăsești aici

Ca idee, "suspendarea pentru neplată a unei facturi nu înseamnă închiderea contractului de abonament, ci doar restricționarea temporară a serviciilor".

Anonim
Neaplicabil

Salut Vlad,

Orice  factura emisa pe numele tau trebuie achitata în termen de 14 zile calendaristice de la data emiterii acesteia.

Neplata acesteia la termen are ca si efect suspendarea abonamentului (serviciilor) până la achitarea integrala a sumelor restante.

"În această perioadă, vei putea primi apeluri şi mesaje şi vei putea apela doar numerele gratuite Orange (Serviciul Clienți - 300, *100# etc). Suspendarea pentru neplată a unei facturi nu înseamnă închiderea contractului de abonament, ci doar restricționarea temporară a serviciilor (inclusiv cele de internet prin fibră și TV) până la efectuarea plății."

Daca dorești reconectare abonamentului (serviciilor) va trebui să achiți integral suma restanta ai toate detaliile aici:

https://www.orange.ro/help/cum-se-reconecteaz-abonamentul-meu-dup-efectuarea-plii-16 

Îti recomand achitarea sumei din contul My Orange sau în magazinele Orange pentru o procesare rapida.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu, nu se poate plata parțială, se putea face o amânare de la plată. Dar asta va însemna costuri în plus.

 În schimb, întotdeauna  din My Orange, ai posibilitatea să plătești în avans, pentru a nu întâmpina momente neplăcute că și cel despre care discutăm.

Baftă!

Anonim
Neaplicabil

Amânarea plății nu are nici un efect in cazul abonamentului suspendat.