anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Abonament fără perioadă contractuală?

Razvan
#StarMember
Ce părere aveți despre introducerea de către Orange a unui abonament fără perioada contractuala?
Orange Me, resurse de internet generoase, care sa concureze în mod real cu ceilalti operatori pe același segment de preț (5-6 euro).
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Teoretic ar fi un contract fără contract 🙂 ce sa zic,ar fi ceva in extraordinar și într-adevăr m-aș simți mai liber,în sensul că aș putea apoi oricând sa-mi renegociez contractul ori sa îmi achiziționez un telefon cu abonament fara a mai trece prin programul Early Upgrade.Daca pe langa aceasta facilitate ar veni după cum spui și tu cu o oferta generoasa de internet,sa zicem un 70-80GB lunar cu Cost Control activat,poate și happy night chiar ar fi fenomenal și ar bate concurenta fara doar și poate. Cine știe,poate în viitor,Orange va lua în considerare și acest aspect.

Vizualizare soluţie în postul original

16 Răspunsuri 16

Vio73
#StarMember
Ar fi ceva extraordinar, ce ar da peste cap toate calculele concurenței.

Vio73
#StarMember
Sincer, chiar mi-ar plăcea să-i văd pe ceilalți că sunt supărați. Numai când mă uit la reclamele lipsite de sens ale concurenței îmi dau seama că ar trebui să le-o facă Orange!

Ciucuras
Cunoscător certificat
Eu acum am abonamentul in afara perioadei contractuale. Pentru orange nu cred ca ar fi in avantaj sa aiba abonati fara un contract, prin inoirea contractelor poti schimba abonamentul cu mai putine, mai multe resurse, ori achizitionarea de telefoane, din care Orange castiga incheind contracte, au o statistica si evidenta a cererii de oferta.

Vio73
#StarMember
Pentru companie nu, dar ar fi benefică pentru potențialii clienți!

Ascary
Campion certificat
Teoretic ar fi un contract fără contract 🙂 ce sa zic,ar fi ceva in extraordinar și într-adevăr m-aș simți mai liber,în sensul că aș putea apoi oricând sa-mi renegociez contractul ori sa îmi achiziționez un telefon cu abonament fara a mai trece prin programul Early Upgrade.Daca pe langa aceasta facilitate ar veni după cum spui și tu cu o oferta generoasa de internet,sa zicem un 70-80GB lunar cu Cost Control activat,poate și happy night chiar ar fi fenomenal și ar bate concurenta fara doar și poate. Cine știe,poate în viitor,Orange va lua în considerare și acest aspect.

Vio73
#StarMember
Da, dar sper să nu o ia apoi după alții care au acum nelimitat. Mai bine așa.

Miha_Z
#StarMember
Suna interesant, am fost si eu in aceasta situatie cu perioada contractuala expirata, deci intr-un fel eram libera de contract. Dar n-a fost pentru mult timp ca am fost sunata de operatorii Orange pentru a mi se face o noua oferta de abonament.

Ascary
Campion certificat
Și chiar daca nu te sunau,contractul se prelungește în mod tacit păstrând aceleași beneficii.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Sunt in afara perioadei contractuale de mai bine de un an si nici sunata nu am fost pentru prelungire. De fapt, niciodata nu m-au sunat sa imi faca vreo oferta contractuala. Mi-am reinoit contractul doar la solicitarea mea, sunand la relatii cu clientii.

Miha_Z
#StarMember
Intr-adevar Ascary aveam acelasi abonament si beneficii, dar puteam oricand renunta la el, nu mai eram conditionata de o perioada contractuala.

Vio73
#StarMember
Nu este perioadă contractuală, dar trebuie să mai aștepți automat până la următoarea dată de facturare.

Jay
Campion certificat
Cred ca ar fi o idee interesanta, de testat, insa, in acest caz nu te poti astepta la beneficii la abonare, ci abia dupa ce aduni ceva vechime, consider ca altfel i-ar nedreptati pe cei care sunt alaturi de Orange de multi ani.. E posibil sa nu afecteze negativ numarul clientilor, daca vechimea le aduce beneficii.. plus ca libertatea asta, pe mine m-ar face sa raman oricum, important e ce ofera.. Cred ca un abonament fara perioada contractuala si cu resurse generoase de net seamana a prepay..

Alex_G_
Cunoscător
Suna tare interesant propunerea ta. Mi-ar plăcea un astfel de abonament. Ma gândesc la următoarea situație: eu acum sunt pe cartela, incarc lunar cu o suma, iar dacă se întâmpla ceva și când se expira opțiunea nu o pot activa, lipsa de bani/uitat/ramas fără net și a putea activa online, rămâi fără nimic, nu mai poți suma, nu mai ai net, însă in cazul in care ai un astfel de abonament și se întâmpla situația de mai sus, ai posibilitatea sa plătești factura cu întârziere fără a ti se tăia totul și a rămâne pentru o perioada rupt de lume.

Alex_G_
Cunoscător
Mie chiar mi-ar plăcea acest abonament, mai ales ca ma sperie ideea de a deține un abonament cu o perioada impusă a contractului. Nu ma simt comod sa fiu condiționata de o perioada de timp, ma simt presata de acei 2 ani. Nu poți sti ce se întâmpla si vrei sa renunți. Am încercat sa fac asta intr-o situație pentru bunicul meu și trebuia sa plătesc foarte mult doar pentru ca nu se terminase perioada contractuala. Mai bine plătea lunar suma decât sa întrerupă abonamentul, atât de mari erau taxele.