anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Schimbare email Yoxo

hellomoto
Junior

Mi-e foarte greu sa cred ceea ce se intampla. Dar se pare ca e adevarat.

Conform celor spuse aici, https://www.yoxo.ro/help/pot-schimba-adresa-email-asociata-contului-yoxo/
adresa de email se poate schimba usor.
Lucru complet neadevarat. Am fost indrumat sa merg in contul meu orange, in setari, insa aici nu ai voie sa accesezi niciun link (acum esti yoxo).

Revenind la chatul yoxo, mi s a transmis sa anulez abonamentul yoxo (pierzand benefiicile, si avand numarul meu si al sotiei pe acelasi cont), sa trec din nou la prepay, sa ma loghez pe portal la orange, sa schimb mailul, dupa care sa revin la abonament yoxo.

Mi s a parut incredibil ceea ce citeam... insa repet fraza din start, se pare ca e adevarat.
Orange/yoxo, haideti sa va adunati putin, zic. Nu cer ceva anormal, pana si cele mai slabe servicii ofera update de email in cateva secunde, chiar trebuie sa trecem prin asa ceva?

Va rog cineva sa ma asiste in problema actuala.

1 Soluţie acceptată‚

hellomoto
Junior

Se pare ca dupa un 1 an, ati reusit sa activati un modal cu update date personale.

Huge milestone! Felicitari!

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

DanielaH
Moderator

Salut și bun venit în Comunitate!

Vom ruga și noi colegii să verifice situația ta. Te rog să ne trimiți numărul de telefon și adresa de e-mail asociată contului în mesaj privat.

De asemenea, pentru a evita confuziile, îți sugerăm să-ți schimbi username-ul din Comunitate cu un altul mai relevant. Mulțumim.

hellomoto
Junior

Multumesc, si imi pare rau, nu gasesc unde pot edita username ul. 
Am trimis un PM cu datele cerute.
O zi buna

DanielaH
Moderator

Mulțumesc și eu. Am redirecționat către colegii care se ocupă de Yoxo.

Pentru username, click dreapta sus, pe avatar/ Setările mele/ Nume de utilizator.

DanielaH_0-1675163972900.png

 

 

DanielaH
Moderator

Salut din nou!

Am luat legătura cu colegii și mi-au confirmat faptul că în acest moment există o problemă tehnică punctuală ce nu permite accesul la secțiunea de setări de unde se poate schimba adresa de e-mail. Situația este în curs de remediere dar, din păcate, nu avem un estimat de timp.

Dacă nu vei mai avea acces la adresa de e-mail, recomandarea noastră este să procedezi cum ți-au spus colegii de pe chat.

Îmi pare rău pentru această situație. Mulțumim pentru înțelegere.

Multumesc.

Prefer sa mai astept. Inca mai pot primi mailuri pe adresa respectiva (am setat email routing in cloudflare), dar sper sa se poata rezolva curand (pana la urma e un lucru trivial, vorbim de o companie serioasa, nu gigi-gsm. Sau?) 

O zi buna

hellomoto
Junior

Buna @DanielaH

Un update se poate? E foarte important sa-mi pot schimba emailul.

Multumesc

Salut!

Voi întreba din nou colegii și revin. Mulțumesc.

Salut din nou!

Din păcate nu am un update pozitiv. Situația este în continuare în atenția colegilor noștri, dar nu avem un termen de rezolvare. În acest moment singura soluție este închiderea numărului și reactivarea pe adresa dorită.

hellomoto
Junior

Se pare ca dupa un 1 an, ati reusit sa activati un modal cu update date personale.

Huge milestone! Felicitari!