anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Doresc sa fac o portare de la Digi Mobil la Orange prepay/ yoxo

Mihnea99
Junior

Am contract la Digi Mobil de doua luni și sunt foarte nemulțumit de semnal. Doresc să mă mut la Orange pe prepay, ca ulterior sa îmi fac yoxo. Este posibil? Mai trebuie plătită vreo taxa la Digi?

 

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Mihnea99: Portarea se poate face și direct în Yoxo, însă finalizarea relației contractuale cu Digi o vei afla doar de la aceștia. Ulterior, dacă decizia de portare nu se modifică în ceea ce te privește, vei putea trece la prepay sau yoxo după preferințele tale. Succes și te așteptăm să revii cu detalii și clarificări dacă poți renunța la Digi.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Cel mai probabil, da. Dar asta e o intrebare pentru Digi.

Personal ti-as recomanda, daca vrei sa treci pe prepay, sa ramai pe prepay. Dar si daca vrei Yoxo, de pe prepay se poate face foarte usor. Si in caz ca yoxo nu e pentru tine, poti oricand sa treci inapoi pe prepay.

Problema cea mai mare o sa fie pe partea Digi pentru ca cel mai probabil esti inca in perioada minima contractuala. Deci, verifica contractul cu Digi, si vezi in ce conditii, si care ar fi costurile in caz de reziliere anticipata.

Mult succes! 

Client Orange

FLo1
#StarMember

@Mihnea99: Portarea se poate face și direct în Yoxo, însă finalizarea relației contractuale cu Digi o vei afla doar de la aceștia. Ulterior, dacă decizia de portare nu se modifică în ceea ce te privește, vei putea trece la prepay sau yoxo după preferințele tale. Succes și te așteptăm să revii cu detalii și clarificări dacă poți renunța la Digi.

Razvan
#StarMember

Salutare! La digi mobil vei plăti taxa de activare serviciu și sim, vezi că sunt stipulate în contract. Vor mai încerca să te pună să plătești suma până la sfârșitul perioadei contractuale. Dacă de ultima poți scăpa de ea, cu o sesizare la ANPC, de primele două nu ai nicio șansă.