anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Portare abonament in YOXO

CosminC
Începător
Am un abonament in afara perioadei contractuale Orange, si l-am mutat astazi in Yoxo.
Imi zice ca de maine YOXO va fi activat.
Abonamentul vechi se va inchide sau trebuie sa mai fac ceva aditional?
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, CosminC. Bine ai venit în comunitate! Așa cum a menționat arsradu în acest moment nu mai este nevoie să faci altceva. Aici poți vedea care sunt pașii până la activarea noului abonament Yoxo: https://www.yoxo.ro/help/cum-pot-sa-imi-schimb-abonamentul-existent-cu-un-yoxo/ Te așteptăm cu vești după activare.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Din cate stiu eu, daca l-ai portat, in mod normal nu ar trebui sa mai faci nimic.
Client Orange

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, CosminC. Bine ai venit în comunitate! Așa cum a menționat arsradu în acest moment nu mai este nevoie să faci altceva. Aici poți vedea care sunt pașii până la activarea noului abonament Yoxo: https://www.yoxo.ro/help/cum-pot-sa-imi-schimb-abonamentul-existent-cu-un-yoxo/ Te așteptăm cu vești după activare.

Pancetta
Angajat Orange
salut, eventual poti urmari ultima factura emisa de operator ca sa te asiguri ca nu ramai dator :).

FLo1
#StarMember
@Pancetta: După ultimile experiențe relatate aici în Comunitate (vezi topicurile legate de Yoxo din luna octombrie 2021), s-ar putea crede atât faptul că Orange nu e interesat de funcționarea corespunzătoare a aplicației / abonamentului, dar nici nu prea ai ce face atunci când operatorul ”nu vrea” să-ți ia banii de pe card, aferent facturii emise (că doar e totul digital și fenomenal). Iar când în Shop ești trimis la... ”plimbare” (că doar tu clientul te-ai digitalizat), iar factura nu îți este achitată pe canalele stabilite implicit, atunci ajungi să regreți ceea ce părea a fi un abonament extraordinar de convenabil. Și chiar este, însă nu pentru clientul care are abonamentul suspendat pentru neplata .... digitală.