anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce se intampla daca renunt la abonamentul Yoxo?

Neaplicabil
Buna. As dori sa activez abonement Yoxo, eu acum avand un abonament clasic. Daca activez acum un abonement Yoxo, ce se va intampla daca anulez abonamentul Yoxo dupa cateva zile? Revin la abonamentul actual sau imi intra in perioada de gratie? Multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

tomaciprian
Cunoscător
Odata ce vei trece de pe un abonament clasic Orange pe oricare dintre cele 3 abonamente YOXO, vei avea in cazul tau 2 optiuni (de fapt sunt 3 optiuni,dar pe cea de a treia o vom elimina constand in renuntarea/dezactivarea numarului de telefon): 1. Trecerea de pe abonament YOXO pe cartela PrePay 2. Trecerea de pe abonament YOXO pe un abonament clasic Orange, din oferta curenta de pe site (acest proces se va efectua doar intr-un Orange Shop, nu se poate direct din aplicatia YOXO) NU se va mai putea reveni la abonamentul pe care il avea inainte de a trece la YOXO,vei avea la dispozitive doar cele 2 optiuni pe care ti le-am mentionat mai sus.

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Anonim
Neaplicabil
Dacă ai abonament clasic, trecerea la Yoxo se va face la următoarea data de facturare. Trebuie sa achiți tot soldul rămas ca să treci pe Yoxo. După ce ești pe Yoxo, poți sa închizi numărul fie prin alegerea păstrării lui pe cartela preplatita, fie sa îl anulezi, iar acesta devine disponibil pentru realocare oricărui alt client.

tomaciprian
Cunoscător
Odata ce vei trece de pe un abonament clasic Orange pe oricare dintre cele 3 abonamente YOXO, vei avea in cazul tau 2 optiuni (de fapt sunt 3 optiuni,dar pe cea de a treia o vom elimina constand in renuntarea/dezactivarea numarului de telefon): 1. Trecerea de pe abonament YOXO pe cartela PrePay 2. Trecerea de pe abonament YOXO pe un abonament clasic Orange, din oferta curenta de pe site (acest proces se va efectua doar intr-un Orange Shop, nu se poate direct din aplicatia YOXO) NU se va mai putea reveni la abonamentul pe care il avea inainte de a trece la YOXO,vei avea la dispozitive doar cele 2 optiuni pe care ti le-am mentionat mai sus.