anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Apel wi-fi iPhone nefunctional (Yoxo)

Alex15ccc
Începător
Salutare! o mica, mare, problema: Apel wi-fi nefunctional. Eroarea in poza atasata, telefon iPhone7, abonament yoxo.... ma poate ajuta cineva?
Multumesc!
15 Răspunsuri 15

b247_eu
Începător
Salut, am avut și eu o problema din această categorie (wifi-calling/VoWifi dar și activare iMessage) pe un iPhone11 cu SIM PrePay Orange. Am vorbit atât cu Apple Support România dar si cu Orange, pana la urma s-a rezolvat, deși nu știu unde a fost buba. Apple se jura ca nu se lasă pana nu îmi rezolva problema, dar totuși sa mai aștept câteva zile ca ar putea fi din cauza portarii si ca durează mai mult la portare sa se activeze toate serviciile (la Orange); Orange se jura ca nu e de la ei, ca e serviciul activat (deși intr-un Orange Shop un angajat nu știa ce este VoLte iar altul zicea ca VoWifi e doar la abonament standard ….) Ultima încercare a fost pe 31aug,, am sunat la 300 sa ii fac cu ou și cu oțet, mi-au făcut o resetare (in jurul prânzului), degeaba, nu a mers … La ora 00:00 pe 1 sep. (la 7 zile după portare), întâmplator (oarecum întâmplator ca ma ardea tare toată faza asta cu iPhone și Orange și portare și iMessage și FaceTime de am încercat tot ce am găsit pe net la Apple și la Orange atât pe online cât și telefonic, de mai multe ori pe zi, zilnic) am mai făcut o încercare și bum, activare imediata VoWifi și iMessage. S-a rezolvat, dar unde a fost buba? La Apple (ca se pregătesc de lansarea iOS 15 și aveau serverele in vrie) sau la Orange ca procesează cererile PrePay/YOXO cu very low latency (doar când și dacă se eliberează cererile pt abonamentele standard)? A fost oare ca o gripa? 7 zile cu pastile (agitat, testat, sunat, resetat) sau o săptămâna și trecea de la sine? Probabil nu o sa aflu niciodată, cel puțin nu de la suportul standard Orange/Apple și nu fara hârtii și cereri inițiate juridic. p.s. la un moment dat (cred ca Orange mi-a cerut asta, sa se poate trimite SMS…), deși aveam o opțiune de 6eur minute sms net, am încărcat separat 4eur credit (din care acum mai am 3.86eur in condițiile in care opțiunea de 6 oferă minute naționale internaționale, sms (poate doar sms național?)).