anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Vreau sa imperechez cartela cu un decodor

florinvfg
Începător

Am sunat la Orange SA imi imperecheze cartela cu un aparat si zice ca nu se poate

15 Răspunsuri 15

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Mie unul nu mi-e foarte clar despre ce aparat e vorba. Poti sa ne dai ceva mai multe detalii?

Client Orange

am un decodor de satelit ce mi s-a spus ieri sa ii dau resetare din fabrica. De atunci nu mai merge. Am altul mai vechi fara Hd tot de la Orange si vreau sa imperechez cartela cu acest decodor.

Bun: am stabilit ca este vorba de o cartela CI si un decodor. In aplicatie iti apare vreo informatie privind cele doua (cartela si decodor)? Ma gandesc ca s-ar putea sa fie desincronizate.

Da imi apare nu cartelei si numarul decodorului

Incearca o initializare de la 0 (ca si cum ar fi prima configurare) si vezi ce se intampla. Eventual scoate aparatura din priza cateva minute si incearca de la 0. Uneori poate rezolva problema.

Sincer mie frica SA nu o paatesc si cu asta la fel

Ar mai fi varianta sa ceri o echipa tehnica si sa vada la fata locului care ar fi problema. Solutiile noastre din comunitate sunt bazate pe experientele noastre avute anterioare si posibilele rezolvari la problemele avute.

Razvan
#StarMember

Salutare! Te referi la o cartela sim și un router pentru internet fix sau la card de televiziune cu un setup of box (stb) cumpărat din altă parte pentru a viziona televiziune prin cablu/satelit? 

Televiziune prin satelit

Mi SA stricat decodorul si vreau SA il inlocuiesc cu altul

Pololică
#StarMember

Salut!

Te rog revino cu mai multe detalii. Fiind pe aria TV, tind sa cred ca este vorba de acel CI+ si TV prin satelit.

Din cate stiu, operatorii nu imperecheaza CI+ cu televizorul, doar cartela cu decodorul (care se primesc de la cablist).

Asta vreau.Sa imi imperecheze decodorul cu cartela

Razvan
#StarMember

Este decizia operatorului, dacă îți împerechează cartela de tv cu un alt receiver neagreat/testat de companie, deoarece nu îți pot garanta funcționarea serviciului de tv 24/24 h, 7 zile din 7. De aceea se utilizează doar receivere testate, în prealabil, de către companie. 

Acest decodor este tot al lor.

Este un decodor fa hd Sau fullhd

Razvan
#StarMember

Pune cartela în el și dă-i o revenire la setările din fabrică.