anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Oferta Netflix la prelungirea abonamentului, de ce nu o pot activa?

Lawr
Junior
Tocmai am prelungit abonamentele, voce, TV si internet. Imi apare notificarea sa imi activez oferta cu 12 luni Netflix cadou insa in pasul de selectare al numarului de telefon, n u imi apare nici o optiune. Abonamentul de voce este Smart Plus 20 (compatibil de altfel).
Are cineva idee de ce nu merge sa activez totusi?
1 Soluţie acceptată‚

Lawr
Junior
Până la urmă, am recitit actul adițional si am găsit o altă variantă de a activa (pe lângă cea din cont) - SMS la 3520 cu textul NETFLIX In caz ca mai sunt si alții in situația mea, atașez si un screenshot. Nu specifica nimic despre posibilitatea sau nu de a anula.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

teacher_
#StarMember
Salut! Ai cumva mai multe numere de telefon înregistrate în aplicație?

Lawr
Junior
Salut! Nu, am un singur nr de telefon in aplicatie, cel de abonamnet.

teacher_
#StarMember
Poate fi vorba despre o eroare. Eu îți sugerez sa iei legătura cu un cineva de la serviciul tehnic, printr-una din modalitățile de contact, și să ai un dispozitiv la îndemână pentru a urma pașii indicați. Apropo, ai incercat și varianta desktop?

Lawr
Junior
Da, am încercat in ambele variante, si mobil si desktop. Cred ca rămâne varianta de a contacta pe cineva de la tehnic până la urmă dar luni de acum. Mulțumesc!

mihai_13
Maestru
apropo daca activezi 12 luni gratis poti renunta dupa 12 luni sau trebuie sa platesti abonament inca 12 luni ?

Vio73
#StarMember
Normal ar fi să poți renunța și cred că ai această posibilitate, doar să nu uiți, că atunci ,,te frige".

Lawr
Junior
Până la urmă, am recitit actul adițional si am găsit o altă variantă de a activa (pe lângă cea din cont) - SMS la 3520 cu textul NETFLIX In caz ca mai sunt si alții in situația mea, atașez si un screenshot. Nu specifica nimic despre posibilitatea sau nu de a anula.

mihai_13
Maestru
Vio sper sa ai dreptate... era bine sa ne prezinte un moderator ce si cum sa facem exact "oficial" - si cum sa renuntam in ultima luna de gratuitate ...

DanielaH
Moderator
Salut! Abonamentul Netflix se poate anula dacă se accesează pagina www.netflix.com/cancelplan.

mihai_13
Maestru
multumesc pentru precizari Daniela .