anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Lipsa Subtitrare pe Discovery Showcase, Science, Animal Planet pe Orange TV prin satelit

Dann
Junior
Canalele Discovery nu au subtitrare pe Orange tv prin satelit chiar daca este activata subtitratrea in meniul receiverului. Mai trebuie facut ceva sau asa sunt transmise? Mulțumesc
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
A fost lansat un nou update de soft pentru STB care remediază această problemă. • Update-ul la noul soft dureaza intre 5:30 - 6:00 min. • Dacă se întamplă ca STB-ul sa se blocheze in timpul upgrade-ului, recomandăm scoaterea lui din priză, apoi re-alimentarea după 10-15 secunde. • Dacă update-ul s-a finalizat cu succes, dar după aceea rămâne imaginea neagră în loc de vizualizarea corectă a unui canal, se operează aceeași procedură ca mai sus: se scoate STB din priză pentru 10-15 secunde si apoi se re-alimentează. Mulțumim!

Vizualizare soluţie în postul original

78 Răspunsuri 78

Daniel_17
Junior
Așa e și la mine . trebuie să facă Orange ceva din softul lui.eu am o lună fără subtitrare reziliez contractul dacă nu să-l schimbe

Vio73
#StarMember
Nu știu de ce nu se urgentează cu softul sau cu alte soluții! Păcat că nu fac ceva mai repede!

dan_14
Începător
Avand in vedere faptul ca serviciul furnizat nu corespunde cu abonamentul/ termenii contractuali (din varii motive), pentru disconfortul creat valoarea facturii scade, sau platim pentru ce nu avem?

Daniel_17
Junior
Mie mi sa spus că luna viitoare vine factura cu o scădere de 4 lei din cauza asta

Dann
Junior
Mi s-a comunicat telefonic săptămâna trecută ca modele Kaon vor avea subtitrare de saptamana aceasta. Pana acum acest lucru nu s-a intamplat. Cine stie, poate până vineri...

Daniel_17
Junior
Mie mi s-a spus citeva zile și a trecut de o luna. După o lună nici acum nu s-a rezolvat.

Vio73
#StarMember
Problema este la producător și din cauza asta durează mult. Trebuie să facă o actualizare de soft în care să includă și aceste subtitrări.

Catalin_Daniel
Junior entuziast
salut. ce se mai aude de subtitrare la receptoarele kaon? deja trece prea mult timp si nu se rezolva nimic

Daniel_17
Junior
Nimic tot așa eu reziliez contractul cu Orange

Catalin_Daniel
Junior entuziast
o sa le cer sa imi dea un card ci+ in locul unui decodor. daca nu vor le spun pa pa

Daniel_17
Junior
Altă companie care abia așteaptă să i suni

Catalin_Daniel
Junior entuziast
mai astept cateva zile sa vad ce se rezolva

Ascary
Campion certificat
Catalin Daniel un CAM Orange e solutia cea mai buna solutie. daca televizorul accepta. Scapi si de a doua telecomanda iar tunnerul tekevizorului e mai rapid ca STB-ul. Sunt sigur ca ti-l vor da daca il soliciti. Eu asa am facut.

Catalin_Daniel
Junior entuziast
am samsung smart tv si are tuner de satelit. cred ca asta e cea mai sigura varianta

Ascary
Campion certificat
Absolut. De ce sa nu folosesti televizorul tau la capacitățile pe care le are? Nu mai consumi energie electrica suplimentar ,nu mai cauti telecomanda receiverului si nici nu mai ocupi din spatiu pe comoda 🙂