anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Intreruperi tip "update" la semnalul TV

MAXKINGPIN
Junior

Ce se-ntampla cu intreruperile nonstop tip "update" la semnalul TV ???

9 Răspunsuri 9

Anonim
Neaplicabil

Buna,

Poți detalia problema.

Vorbim de tv prin cablu?

Vorbim de aplicație/browser Orange tv go?

Tv prin satelit?

In perioada 15-23 iulie se produc anumite schimbări în grila tv Orange și va fi necesar o rescanare a programelor.

Însă asta nu înseamna neaparat că este și cauza problemei tale.

Pentru siguranța poți contacta serviciul clienți Orange pentru a face o sesizare:

https://www.orange.ro/help/cum-pot-sa-contactez-serviciul-clienti-187 

delfinas
#StarMember
MAXKINGPIN, bun venit in Comunitate!!!
La ce te referi, mai exact? Vad ca vorbesti de semnalul TV, dar ai incadrat subiectul la "service voce". Ai tv prin cablu sau satelit? In ce zona te afli si de cand ai problema asta?

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Probabil încă se mai fac modificări în grilă și poate fi o cauză. De asemenea, și vremea poate crea unele perturbări locale. Ca fapt divers, eu am fost în concediu cazat la un hotel din Crișana și acolo, timp de vreo 2 ore nu am avut deloc tv și net în urma unei ploi. Și nu erau servicii de la Orange. Deci se poate să existe probleme și cauzate de vreme!

Probabil se vor ,,limpezi" lucrurile în orele sau zilele următoare!

Baftă!

MAXKINGPIN
Junior

Acum e OK...am intrat si in MyAccount pe "depanare" si chiar daca au dat 3 erori in "verificare" si-a revenit...sunt deja 20 min de cand nu s-a mai "updatat"! Totusi vorbim de aproape o saptamana...

Bine că sa rezolvat.

Erori mai apar când folosim dispozitive inteligente.

In majoritatea cazurilor este devină softul.

Vrei sa detaliezi problema? Ma bucur ca s a rezolvat acum, dar spui ca se repetade o saptamana. Ce se intampla, mai exact?

MAXKINGPIN
Junior

Pur si simplu toata dimineata "reseta" receiver-ul...sotia mi-a descris fiind acasa...azi a fost "nonstop" pana dupa orele 19...chestiile astea ar trebui anuntate...intrasem la banuieli ca nu e ceva in regula cu hardwear-ul...HOT WEATHER ???

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Dacă ai cablu tv, sunt mai multe schimbări și poate fi o cauză. Îți spun asta pentru că urmăresc și alte forumuri și pagini da Facebook, unde mai sunt și alți utilizatori care spun că au întreruperi, etc .

Sa inteleg ca ai televiziune prin satelit? Poate antena s-a deplasat un pic, de la vreme, poate se umbla si la grila. Cumva esti in afara tarii?