anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reziliere abonament tv

Carmelina8
Începător

Din luna decembrie 2022 am abonament tv Premium si optiunea hbo 24 luni.Acum vreau sa reziliez contractul si as vrea sa stiu ce suma trebuie sa platesc,ca si despagubiri pentru rezilierea contractului inainte de termen. 

 

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember

Carmelina, bun venit in Comunitate!!!

De ce vrei sa renunti asa de repede la acest abonament, ce te nemultumeste?

Nu exista taxa de reziliere, vei fi probabil taxata pt reducerile sau bonusurile oferite cand ai incheiat contractul, aferente perioadei cat ai folosit acele servicii.

Pentru rezilierea unui contract ORO, ai aici detalii: https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

delfinas
#StarMember

Carmelina, bun venit in Comunitate!!!

De ce vrei sa renunti asa de repede la acest abonament, ce te nemultumeste?

Nu exista taxa de reziliere, vei fi probabil taxata pt reducerile sau bonusurile oferite cand ai incheiat contractul, aferente perioadei cat ai folosit acele servicii.

Pentru rezilierea unui contract ORO, ai aici detalii: https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81

Pololică
#StarMember

Buna,

O suma nu vei primi in comunitate deoarece datele tale personale sunt ... personale si nu pot fi publicate pe forum, motiv pentru care va trebui sa apelezi la Relatii Clienti (pagina de contact oferita de Delfinas). Totusi, ca sa-ti faci o idee (mai mult cu titlu informativ):

  • va trebui sa platesti reducerile primite ca bonusuri sau gratuitati pentru lunile pentru care ai folosit serviciile (decembrie 2022+ianuarie 2023+februarie 2023+martie 2023 [martie va fi sub incidenta celor 30 de zile aferente rezilierii])
  • taxele de instalare aferente fiecarui serviciu

In mod normal, aceste cifre ar trebui sa le ai in contract (cel putin reducerile si taxele de instalare/activare servicii).

Carmelina8
Începător

Buna ziua.Vreau sa reziliez contractul pentru abonamentul de televiziune Premium pe care il am din luna decembrie 2022 si sa raman abonata doar la serviciile de telefonie fixa. Precizez ca NU vreau sa renunt la serviciile de telefonie fixa. 

Se poate sa vina cineva de la dvs. sa decupleze telefonul fix de televizor si/sau sa faca o noua instalatie doar pentru telefonul fix?

Am trimis mesaje prin e-mail la orangeromaniacommunications@custhelp.com și în aprilie si in mai dar nu ma contacteza nimeni.

Codul de abonat este 0897459889. 

Carmelina, nu cred că se pot despărți serviciile. In plus, plătești niște daune pentru că renunți la serviciu înainte de încheierea contractului. De ce vrei sa renunți la serviciile TV?

Încearcă să suni la 300 sau pe chatul din My Orange.