anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu se transmite Formula 1 la TV

DanielaB
Începător

Bună ziua,
Din programele  incluse în grila referitoare la sport, nu se transmite Formula 1. De ce?

11 Răspunsuri 11

AlinM
Începător

Care este problema cu transmisiunea F1? Au lipsit din transmisiunea de astăzi? Ați renunțat la ele? Nici promo nu faceți!  

Salutare!

Astăzi și ieri au fost ceva modificări în grilele OROC și ORO, dar nu cred că s-au scos competiții sportive sau de F1.

Nu urmăresc astfel de canale, dar nu am văzut pe niciun forum vreo discuție în acest sens.

Baftă!

Întâi au scumpit abonamentul de la 40 lei la 55 lei, în noiembrie 2022. Acum au scos F1. Mâine renunță la champions league. Poimâine ne reduc la 2 ore de televiziune. Trăiască aplicațiile independente de sport și streaming. Net are amicul Digi.

Ar fi fost corect sa anunțe printr-un mesaj ca nu mai transmit. La fel cum se lauda cand transmit, asa ar trebui sa faca si cand nu. Oricum viitorul F1 ca fi online-ul. Exista deja canalul de F1 pe multe platforme sau aplicatia F1. Plătești un abonament si vezi cursele. Asta e viitorul in orice, din pacate...

Anonim
Neaplicabil

Din informațiile date competiția este difuzată de grupul antena play, antena 3,

Pentru fanii înfocați există și F1 tv contracost:

https://f1tv.formula1.com/page/8192/2024-season 

Pai asta am spus si eu. Ce imi dai tu, cu ce ma ajuta? Cu nimic.

Anonim
Neaplicabil

Vroiam să știu cine nu mai transmite F1.

Razvan
#StarMember

În România, Formula 1 este transmisă pe canalele Digisport si Prima Sport. Se pare că Orange Sport (fostul telekom sport) nu a mai achiziționat drepturile de televizare, în acest moment. Poate vor plăti către Prima Sport, ca și în cazul Premier League, să fie difuzat și în rețelele ORO/OROC. 

La
Începător

De ce nu se mai transmite formula 1 2023?

Razvan
#StarMember

Posibil să fie legat de bani, achiziție drepturi de televizare. Depuneți sesizare către Orange pe pagina de contact sau Facebook legat de transmiterea acestui sport. 

Stefan_m
Începător

Este pe prima sport 2,dar acolo baga reclame, dese și multe! Turul 22 și deja am avut doua calupuri. Primul a durat vreo 4 minute, în timpul cursei! Adio Orange! Trebuie sa va mai suport doar vreo 2 luni