anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce sau scos history hd si nat geo wild hd din grila?

Gheorghe24
Începător

Buna seara, stie cineva de ce sau scos history hd si nat geo wild hd din grila?? Multumesc..

9 Răspunsuri 9

FLo1
#StarMember

@Gheorghe24: Bun venit în Comunitate. Ești abonat Orange RO sau Orange RO Communications (ex Telekom)? Cablu sau DTH? În funcție de pachetul utilizat, atât HistoryHD cât și National Geographic Wild HD există în pachetul Premium, atât pentru clienții ORO cât și OROC. În pachetul ”Esential”, WILD nu este în format HD. Ai detalii despre grila de TV-cablu aici, iar prin satelit aici.

Grila de pe site e minciuna! Acolo apar si Comedy Central si AXN in pachetul Esential! Dar mi-e mi-au scos posturile astea pt ca nu se mai regasesc in pachetul Esential.

Vio73
#StarMember

Salutare!

S-au produs unele modificări, pe care nu le înțeleg nici eu, dar sper să nu rămână așa.

Mă refer aici atât la grila de cablu, cât și la cea de satelit, dar mai ales la satelit.

Ai detalii aici :

https://www.media-max.ro/orange-modificari-importante-in-grilele-satelit-dth/

Baftă!

 

Vor iesi urmatoarele canale: Smart TV, MyZen, Fashion Box, E! HD, F&H HD, Aleph Buiness, TVR International, BBC World, DW, Film+, Cool TV, History HD, Discovery Chanel HD, Viasat History HD, Viasat Nature HD, Viasat Explore HD, BBC Earth., National Geographic Wild HD, Mezzo, Mezzo Live, Muzsika, Balkanika Music, TV4, TeenNick, Mooz Ro, Mooz Hits, Mooz Dance si AXN HD.

Vor fii inlocuite cu: Metropola TV, A7 TV, Modova TV, Bucuresti TV, Alpha Omega TV, Digi 24, Euronews Romania, Medika TV, H!t Music Channel, 1 Music, Atomic TV, Orizont TV, Emi TV, Tradiional TV, Party Mix, TV-AS. Aceste modificari le puteti vedea si pe site-ul Orange in secitunea abonamente tv / satelit."

Atata m-oi uita eu Medika Tv, la Emi Tv si la Alpha Omega tv..... OTV mai lipsea. Bine ca le scot pe cele care cat de cat erau urmarite, si le baga pe cele la care nu se uita nimeni.

Gheorghe24
Începător

Au scos ce era mai important si au bagat numai circuri!! Mersi frumos de raspuns

Da, e cam penibilă situația.

Buna seara.Aveti idee daca pot face modificare la abnonamentul tv prin satelit daca nu mi-a expirat contractul? Am abonamentul Premium dar il tineam pt Hystory HD,acuma ca l-au scos am dreptul sa renunt la Premium?

Multumesc

Da, se poate face printr-un apel la 300, pe Chat Djingo sau din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

 Baftă!

Blue12
Senior

Si din grila Premium s-au scos canale. Pana acum le-am depistat doar pe Nicktoons si Fishing and Hunting.

Am sunat la 300 si mi-au spus ca eliminarea din grila preium a acestor canale este din cauza mutarii serviciilor de pe satelitul Astra pe Hellas, deci Hellas nu poate emite aceste canale. Probabil si la grila esential este aceeasi poveste.