anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce posturile tv in grila Orange nu sunt pe pozițiile corecte?

Bobo12
Explorator

De ce posturile tv in grila Orange valabilă din 15 iulie nu sunt pe pozițiile corecte?

9 Răspunsuri 9

Anca07
#StarMember

Buna @Bobo12 

Poti incerca o rescanare a canalelor, deoarece s-au produs unele schimbari.

Informatii despre cum poti face o rescanare, gasesti AICI 

Zi faina!🌞

Exemplu postul Tv City pe sait este pe 905 iar an grila la scanare cu operator ora sau alții operatori apare pe poziția 33

Anonim
Neaplicabil

Salut

O problema foarte gravă.

Va trebui sa faci o sesizare, lucrurile nu pot rămâne așa.

Mă bazez că demersurile tale vor remedia această situație și lucrurile vor intra pe făgașul normal.

Important este că ai observat aceasta neconcordanta fiind un prim pas in rezolvarea problemei.

O zi faina.

Pololică
#StarMember

Salutare!

Ce inseamna pozitie corecta? Exista vreo diferenta intre pozitia din girla de pe site si cea de la TV (cu scanare CI+ sau din STB)?

In alta ordine de idei, de la absortia OROC, este de asteptat sa fie modificari de grile (presupun ca si de pozitii ale canalelor) in perioada urmatoare.

Un post pe sait e pe 903 iar la scanare operator Orange apare pe 33 

Probabil ca nu au actualizat lista pe site, dar se vor reglementa lucrurile. Important e sa-l gasesti in grila.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Eu am grila prin rețeaua proprie și este pe 905, fiind un post local. Sigur te-ai uitat la altă grilă!

Sunt pe rețeaua  de fibra de la Telekom scanarea incepe de la numărul 1 cu ProTV iar postu tv City este pe 33 m-am saturat de scanat nu au făcut anca unificarea grilelor

Carmelin
Junior entuziast

Buna,

Domnule Bobo eu îmi creez o lista de canale favorite și nu am probleme.

Important sa avem aceleași canale tv ca pe grila oro.