anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum se face scanarea automată a canalelor Tv?

user_18773108
Începător

Cum se face efectiv scanarea automată a canalelor Tv? A dispărut Happy Chanel 12. Ce taste tb. să apăs pe telecomanda unui tv Smart cu card?

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cauți în meniul tv funcția ,,scanare canale" sau ,,căutare canale" sau ,,scanare automată" ( la al meu așa apare) și selectezi cablu digital și analogic, dacă ai servicii prin fibra fostului Telekom și cablu digital prin fibra proprie Orange. Iar la operatori selectezi ,,alții"!

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cauți în meniul tv funcția ,,scanare canale" sau ,,căutare canale" sau ,,scanare automată" ( la al meu așa apare) și selectezi cablu digital și analogic, dacă ai servicii prin fibra fostului Telekom și cablu digital prin fibra proprie Orange. Iar la operatori selectezi ,,alții"!

Baftă!

delfinas
#StarMember

Ca sa gasesti un post tv, trebuie sa dai cautare manuala la televizorul tau, daca esti pe cablu. Unde gasesti  meniul, e in functie de televizor.

Daca esti pe antena satelit, dai cautare pe receiver.

Alexandru18
Începător

Stie cineva care este frecventa pentru Happy (televiziune prin fibra) pentru cautare manual?

Dai scanare automată și găsește toate canalele. S-au făcut unele modificări în grilă zilele astea și trebuie să scanezi tot.

Daca imi gasea toate canalele cu scanarea automata nu imi mai bateam capul cu cea manuala.

Poate trebuie să selectezi ceva in plus. La mine, le găsește pe toate la căutarea automată.