anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum ma conectez la Orange tvgo in străinătate?

Marius23r
Începător
Bună. Sunt in Grecia, vreau sa ma conectez la Orange tvgo dar nu mi se permite sa descarc aplicația. Mentionez ca am abonament (fibra+mobil+internet ). Mulțumesc anticipat
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
@Marius23r Aplicatia este target-ata pentru Romania, din acest motiv nu te lasa sa o descarci cand esti in afara tarii. S-a mai discutat pe aceasta tema. Poti incerca descarcarea ei dintr-un magazin de aplicatii alternativ (ex APKpure), dar nu stiu daca o sa te poti conecta la ea in mod direct. Cum s-a mentionat deja, ai avea neavoie de un VPN care sa-ti ofere IP de Romania.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

RafaHelper
#StarMember
Salut @Marius23r, Pe ce dispozitiv încerci sa descarci aplicația si de unde? Primești un mesaj de eroare? Ne poți da mai multe detalii despre problema ta?

FLo1
#StarMember
Aplicatii destinate României dar descărcate din roaming??? Cam dificil, dar cu un VPN te scoți.

FaraUnID
Campion certificat
@Marius23r Aplicatia este target-ata pentru Romania, din acest motiv nu te lasa sa o descarci cand esti in afara tarii. S-a mai discutat pe aceasta tema. Poti incerca descarcarea ei dintr-un magazin de aplicatii alternativ (ex APKpure), dar nu stiu daca o sa te poti conecta la ea in mod direct. Cum s-a mentionat deja, ai avea neavoie de un VPN care sa-ti ofere IP de Romania.

romeor
Începător
Pana ieri a functionat aplicatia Orange TV Go si in roaming (am optiunea Family HD de 4,5€/ luna), dar de ieri dupa amiaza nu mai se conecteaza. Apare mesajul din screenshot. Ciudat este ca pe date mobile functioneaza, dar nu am decat 3GB in abonament si ma intereseaza doar pe wifi cu IP de Austria. Este cumva temporar ca daca e permanent anulez optiunea ca platesc degeaba 4,5€ lunar? Nu vreau vpn ca se intrerupe. E netul scump si prost aici.

DanielaH
Moderator
@romeor, este o situație temporară și cunoscută. În acest moment unii clienti Orange aflați în roaming SEE nu pot accesa aplicația Orange TV Go dacă sunt conectați la Internet prin intermediului WI-FI. Aplicația poate fi folosită momentan doar prin intermediul rețelei de date mobile. Colegii de la Departamentul Tehnic fac demersurile necesare pentru remedierea problemei într-un timp cât mai redus. Mulțumim pentru înțelegere.

romeor
Începător
Multumesc de raspuns! Asteptam atunci… Pana una alta cine vrea, din Diaspora (si nu numai), poate folosi acest VPN care are gratuit fara cont 2GB pe luna sau 10GB daca va faceti cont si validati emailul trimis. https://windscribe.com/yo/dmc0jpin L-am testat si este cel mai bun pentru planul gratuit. Are IP de Bucuresti in planul gratuit. Ma gandesc sa si cumpar un abonament pentru date nelimitate, insa inca il mai testez. Mai este si varianta NordVPNhttps://event.2performant.com/events/click?ad_type=quicklink&aff_code=60d2c89fa&unique=6fe8f08c9&redirect_to=https%253A//nordvpn.com cu 2,99€ lunar.

DanielaH
Moderator
@romeor, Incidentul a fost remediat. Serviciul este din nou funcțional în roaming SEE. Mulțumim încă o dată pentru înțelegere și răbdare.

66269
Începător

Salut, eu am descarcat aplicatia pe tv Samsung si merge bine (in Italia)

Unicu lucru ce trebue facu schimbaria zonei geografică  a tv.  Se intra în impostari si îl schimbati pe ro.

Căutați pe net. insruciuni pt. schibaria zonei geografice tv. Samsung funtioneaza. 🖐

Salutare as dori sa te intreb sul pot face sa ma abonez si eu la orange tv?

Eu am descarcat aplicatia orange tv .go dar cum trebuie sa fac?Trebuie sa ma abonez la orange ?sa fac o anumita promotue sau cum trebuie facut ?🤷‍Vreau sa mentionez ca si eu sunt in italia 

Salut , Aplicația nu funcționează  gratis , e la pachet cu TV. prin satelit. Eu am reusit să o descarc pe un TV LG și pe un TV Samsung si funcționează.