anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Precomanda iPhone 16 Pro Max

RaulC
Junior

Salut! 

Am facut precomanda la iPhone 16 Pro Max si sunt curios, din data de 20 cat timp dureaza sa ajunga telefonul?

Multumesc! 

1 Soluţie acceptată‚

https://www.tuaw.com/2024/09/15/iphone-16-pro-max-preorders-face-immediate-shipping-delays/

https://discussions.apple.com/thread/255755620?sortBy=rank

https://www.tomsguide.com/phones/iphones/iphone-16-pro-delays

3 surse care spun ca vor fi intarziere (asa cum zice si @OrangeAssistant ) din cauza stocurilor producatorului.

Ca regula generala:

  • avem o perioada de precomanda (cand, atat operatorii, cat si magazinele) cer comenzi de la clienti. Producatorul (Apple) are o situatie a stocului existent inainte de lansare si face livrari (sub comenzi) pentru disponibilitate imediata.
  • perioada ulterioara precomenzilor, cand, teoretic, se livreaza "surplusul" de stoc fata de precomenzi

Pe parcusul anului (de dupa lansare) se livreaza "constant" catre toti (magazine si operatori) pentru acoperirea precomenzilor si comenzilor.

Totusi, daca vrei un model anume (nu stiu, Pro Max 1TB roz bonbon) care nu are cautare mare (sau mult prea mare fata de estimari), se va face o "lista de asteptare". Aici, in functie de ce parte a baricadei se afla produsul (prea putin cautat sau mult prea cautat), asteptarea s-ar putea dureze mai mult sau mai putin.

Vizualizare soluţie în postul original

129 Răspunsuri 129

Comanda făcută în magazin pe data de 23 septembrie a ajuns pe data pe 14 . Vă țin pumnii și pentru voi .

Melania4
Începător

Cum se poate face precomanda online ?

Salutare!

O precomanda are aceeasi pasi ca si comanda normala, doar ca se afla in perioada de ... precomanda (adica produsul inca nu este in stoc si urmeaza sa fie livrat dupa o anumita data de producator catre operator si operatorul trimite mai departe catre client).

missmiss
Junior entuziast

Salutare! Se știe ceva despre livrările 16 PM? Am precomandat printre primii în Orange Shop. Mulțumesc!

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Din păcate, nu se știe cât va mai dura de mult. În fiecare an este așa, adică se prelungește destul de mult și trebuie multă răbdare.

Poți întreba de luni încolo sau când poți la magazinul în care ai dat comandă.

Baftă!

Salutare! 

Din păcate, ca la orice precomandă la IPhone, livrările sunt... ciudate. La unii deja au ajuns (au scris și în comunitate) la alții nu, iar la unii li s-au anulat comenzile sau au primit prelungire de data de livrare. 

Problema nu este doar la Orange, ci și la emag din câte vad. 

Nu știu ce sa recomand. Doar răbdare, eventual sa apelezi la pagina de contact sa vezi dacă primești o dată estimată. 

missmiss
Junior entuziast

Mi se pare incredibil cum nu putem primi nici măcar un estimat de livrare.Ca să nu mai zic că cel mai mare operator nu poate livra niște comenzi.....

Și emag are aceeași problema, și e cel mai mare retailer...

De pe un reddit:

Screenshot_20241020_125353.jpg

Topicul este de acum o lună (și comanda a fost făcută în State, practic la Apple acasă...). 

John89
Începător

Salut , când reapare în stoc iPhone 16 pro?

Buna @John89 

Din pacate, nu avem de unde sa stim. Iti recomand sa folosesti cu incredere butonul de a fi anuntat cand revine in stoc, pentru a fi informat de acest lucru.

Seara faina!🌙

1000167490.jpg