anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Recomandare telefon

Buna ziua!

Aș dori un răspuns de la persoanele care se pricep mai bine. 

Mi-aș dori sa mi achiziționez un telefon.

Mă interesează: 

-Memorie 128 / 256 GB 

-calitatea pozele masare

-sa nu fie nici bloncos

-as prefera de la Xiaomi, pe cel pe care îl am îl dețin de 4 ani și ceva, marca lor, și nu mă plâng decât de memoria pe care am cam epuizat o :)))

1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil

Buna,

Ai uitat sa ne spui bugetul?🙂

Daca ai buget nelimitat atunci îți recomand Xiaomi 14 Ultra.

https://www.emag.ro/telefon-mobil-xiaomi-14-ultra-16gb-ram-512gb-5g-black-mzb0g86eu/pd/DWT5FPYBM/ 

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

Anonim
Neaplicabil

Buna,

Ai uitat sa ne spui bugetul?🙂

Daca ai buget nelimitat atunci îți recomand Xiaomi 14 Ultra.

https://www.emag.ro/telefon-mobil-xiaomi-14-ultra-16gb-ram-512gb-5g-black-mzb0g86eu/pd/DWT5FPYBM/ 

La acela mi a rămas și mie gândul, dar când văd camera aceea mi se pare ciudat si parcă nu l-aș achiziționa. 

Va mulțumesc!

Anonim
Neaplicabil

Rămâne doar Xiaomi 14 Pro din gama Xiaomi.

Însă nu se compara cu ultra.

arsradu
#StarMember

Salut,

Inainte sa ne avantam cu capul inainte, in cautari si propuneri, cred ca ar fi bine de stiut:

  1. ce buget ai?
  2. ce model ai acum?
  3. trebuie sa fie la abonament? trebuie sa fie din magazinul online Orange? Sau poate fi de oriunde, te intereseaza doar modelul?

De, asemenea, ce inseamna “masare” si “bloncos”?

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

2-xiaomi

Xiaomi nu e un model. 🙂

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Ai dreptate e o marca!🙂

1. Maxim 9000

2. Xiaomi Mi 10T Pro

3. As vrea sa l achiziționez de la Orange, că sunt la ei de mai mult timp și poate apare vreo reducere pe baza fidelității, dar la liber.

Voiam să scriu: calitatea pozelor mare, dar și-a bătut joc autocorectorul :))

Iar bloncos: sa nu fie gros, prea lung, să încapă liniștit în buzunar.

 

Va mulțumesc!

9000 sau 900 de lei??? La 9000 de lei iei cel mai scump telefon posibil si-ti mai raman si bani pt un Xiaomi.

Ai vrea sa incerci un Honor, care e un Huawei cu servicii Google? Daca vrei o camera buna, nu are cum sa fie un telefon subtire, pt ca aceasta are nevoie de loc.

Mulțumesc pentru răspuns!

As dori să rămân pe ceva ce-am incercat și am văzut că m-am ținut mult și bine. 

 

Ziceam 9000 maxim, ca idee, că dacă e un telefon micuț, scurtuț, as da atât timp cât ar fi o cameră care sa realizeze fotografii de calitate înaltă. Dar ceea ce am găsit și eu au fost telefoane cu o camera "ciudată", poate pentru mine.

Mă voi învăța cu ideea, nu e problemă. 

 

Va mulțumesc!

E alegerea ta, dar cel mai apreciat acum, pe partea foto, e Honor Magic 6 Pro. Mai e ceva, conteaza si cine il manevreaza, sa aiba ochiul bun pt a gasi ceva interesant de fotografiat. Aparatul nu face singur poze, iar pe lumina buna, de la o distanta ok, toate fac poze rezonabile. Diferenta se vede la distante mari, f mari si pe lumina slaba/intuneric. Depinde ce vrei sa fotografiezi, cat de pasionata esti.

Micut, finut nu se poate sa aiba si o camera de calitate.

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

@AlexandraBanuta : Vrei XIAOMI? Vrei ieftin? Cu 8GB RAM și 256GB spațiu de stocare,  un modelREDMI 13C la sub 600lei, la liber cred că ar fi ok. Dacă vrei mai performant un buget maxim disponibil ar fi necesar de știut. Succes.

Un model performant, să mă țină o perioadă bună și să aibă caracteristici avansate. Ce mă interesează foarte mult: memoria acestuia, calitatea pozelor și 5G.

 

Va mulțumesc!

Buget maxim 9000 lei.

Din păcate, văd că la Orange stocurile sunt epuizate la majoritatea telefoanelor Xiaomi mai bune.

Singurul mai bun, care îl văd pe stoc este:

https://www.orange.ro/magazin-online/xiaomi-13t-256gb-black-pd-62191

E un telefon bun! Prețul la Orange, fără abonament, este de aproximativ 3000 lei.

Bineînțeles că la abonament este mai mic!

Ca și specificații:

- 256 GB memorie stocare;

- încărcare de 67 W;

- camere bune;

- baterie de 5000 mAh;

- tehnologie 5g, etc.

Baftă!