anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Doresc sa achiziționez un smart watch

Virgil1
Junior entuziast

Doresc sa achiziționez un smart watch, ce îmi recomandați pentru un telefon Samsung s 21

11 Răspunsuri 11

arsradu
#StarMember

Salut, Virgil!

Un Huawei Watch. 🙂 Alegi tu modelul.

Samsung-urile sunt mult mai scumpe si tin mult mai putin la baterie. Cu toate astea, e posibil sa ai mai multe features decat pe Huawei. De exemplu plata cu ceasul. Deci daca aste e un feature la care tii, mergi pe Samsung. Daca vrei baterie si functii de baza, impreuna cu materiale de calitate, display frumos, toate la un pret super decent, Huawei Watch e pentru tine.

Client Orange

Salut,

Normal ar trebuie sa mergi pe Samsung deoarece compatibilitatea cu telefonul va fi mai mare (aplicații optimizate).

Acum depinde și de buget se știe că Samsung are preturi mari.

https://www.orange.ro/magazin-online/obiecte-conectate?filter=,Instoc4,SamsungGalaxyWatch6&order=DES... 

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Eu am un Xiaomi Wach de vreo 2 ani și sunt foarte mulțumit de el.

Poți alege ce dorești, majoritatea brandurilor funcționează!

Baftă!

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Prima recomandare ar fi să mergi cu același producător.

Care ar fi principalele funcții pe care vrei să le folosești? Huawei are buba plăților NFC în Europa. Până se hotărăsc să activeze funcția, nu va fi o opțiune de plată. 

teacher_
#StarMember

Salut! @Virgil1 , o intrebare, foarte importanta:

Pentru ce ai nevoie de smartwatch? Dorești doar să îti măsoare pașii/caloriile și să vezi cine te contacteaza? Sau vrei aspecte mai ample, cum ar fi plati prin nfc sau EKG? Daca e prima varianta....

La fel ca și ceilalți colegi, te sfătuiesc să mergi pe aceeași linie, tot cu ceva de la Samsung. Eu am un smartwatch Huawei GT 3 Pro, dar și telefonul îmi e tot Huawei și nu am avut niciodată probleme. Nu știu cât de bine funcționează Samsung+Huawei. Și încă un sfat, ia-ți un model mai nou, deoarece bănuiesc că o să ai în plan să îți schimbi și telefonul in viitorul apropiat. Samsung Watch 4, sau Samsung active 2 sunt modele interesante. 

Samsung-urile (ceasurile) sunt mai pretentioase la telefon. Huawei-urile nu au nevoie decat de aplicatia Huawei Health. Asta e inca un punct in favoarea lor. 

Client Orange

Nici la un "band" de Samsung nu este nevoie de altceva. Am luat un band Mi4, crezând că ce bine va fi. Nimic în comun cu Samsung, o aplicație plină de reclame și niște funcții parțial funcționale, deși părea din reclamă ca un band cu funcții de smartwatch. I-am dat retur după 3 zile și am rămas la un band din același brand.  Nu am nevoie de mai mult dacă toate funcțiile sunt via BT. Era doar cât să nu stau cu telefonul mobil după mine.

Virgil1
Junior entuziast

Mulțumiri comunitatii ORANGE

În urma cu cca 2 săptămâni am cerut ajutorul și sfatul membrilor comunității orange ,întrucât urma sa îmi achiziționez un smartwatch. Recomandările și sfaturile chiar au fost de mare ajutor.

20240608_111343.jpg

Salutare! 

Să-l stăpânești sănătos și poate faci un review în perioada următoare. 

O alegere buna.

Așteptăm și review-ul după perioada de proba atât cu plusuri cât și minusuri.

Enjoy your watch!📱

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Să-l stăpânești sănătos și să-l folosești cu plăcere!