anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Canale de muzica MTV 80's,90's si filme

Nandy73
Junior entuziast

Buna seara

Sunt sanse sa reintroduceti in grila canalele de muzica MTV 80's,90's?Momentan inafara de Stingray Concert si Mezzo nu  mai aveti canale cu muzica de calitate.

Va rog sa introduceti canalele FilmCafe si FilmMania in HD.

Multumesc anticipat.O seara placuta

 

 

 

13 Răspunsuri 13

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Salut @Nandy73. Variația posturilor TV din grila unui operator depinde atât de solicitările existene din partea clienților, dar în special de acordurile de retransmisie și tarifele aferente pentru a păstra un echilibru cu valoarea abonamentului. Îți recomand să urmărești îndeaproape modificările survenite de-a lungul timpului, pentru că grila disponibilă este și va fi întro continuă schimbare și îmbunătățire, pentru satisfacerea preferințelor marii majorități ai clinenților. 

Există multe alte posturi de muzică (MTV00, ZUTV, KissTV, UTV, VH1, RockTV, MusicChanel, HITMusicChanel, MagicTV, AtomicTV, DiscoMIX sai Atomic Academy.... și sunt doar o parte din cele retransmise de Orange și regăsite în grilă). Despre ”FilmMania sau FilmCafe” să știi că marea majoritate a furnizorilor de servicii telecom le transmit în format SD.

Nandy73
Junior entuziast

Am inteles ca depinde de solicitarile clientilor si eu sunt doar client pe partea de telefonie fixa asa ca nu cred ca sugestia mea conteaza asa de mult.Sincer am fost tentat sa trec  anul acesta cu toate serviciile la Orange dar daca nu aveti in grila canalele mentionate,prefer sa raman la providerul actual

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

În funcție de solicitările clienților, canalele HD din grila fiecăruia sunt limitate. Astfel Dacă DIGI a alocat mult din numărul HD-urilor posturilor proprii și de sport, Orange a încercat o echilibrare a acestora, iar din ceea ce am văzut la Vodafone.... este o abordare de tipul ”dacă nu avem altceva, măcar să difuzăm și varianta HD”. Ideea e că fiecare dintre aceștia se diferențiază prin ceva, iar în funcție de ceea ce contează pentru el, fiecare alege în consecință.

Nandy73
Junior entuziast

La DIGI si Vodafone Film Cafe e transmis in HD  

Anonim
Neaplicabil

La Digi film cafe este transmis SD nu HD

Iar la Vodafone întradevăr sunt disponibile canalele dorite de tine.

La ce poziție este canalul? Poate la Vodafone sa fie în HD, ca la Digi mai trebuie să așteptăm. 

Nandy73
Junior entuziast

Ai dreptate.Scuze.La Vodafone 

Mi-ar fi plăcut sa fie în HD. SD pe un TV 4K e de vis... 

Nandy73
Junior entuziast

Daaaa E nebunie 😄

Anonim
Neaplicabil

Personal susțin introducerea canalelor MTv 👍

Până atunci poți viziona posturile online:

https://tvhdonline.net/tv-live/?url=mtv-90 

https://tvhdonline.net/categoria/muzica/ 

Nandy73
Junior entuziast

Multumesc pentru linkuri dar parca prefer sa le am in grila😊

Vio73
#StarMember

Salutare!

Pe rețeaua proprie de fibră sunt aceste canale. Eu le am în pachetul Premium, dar cred că sunt și în cel de bază. 

Ce fel de televiziune ai?

Dacă ai fibră pe rețeaua fostului Telekom, le ai și acolo la poziția 213, respectiv 233.

https://www.orange.ro/tv/abonament-tv-cablu/

Sunt și pe tv prin satelit la pozițiile 229 ) Film Cafe), respectiv 231, Film Mania.

Baftă! 

georgemar918
Junior entuziast

Vrem MTV 80sssss, 90 și live!