anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Vreau să plec de la Orange Communication la Orange Romania

R1976
Junior

M-am lovit de o problemă la Orange Communication. Am la ei 2 abonamente de mobil .Unul expiră și vreau să plec de la ei la Orange Romania  păstrându-mi  numărul de telefon pentru că nu am nici un beneficiu, nici puncte thank You nici oferte prea grozave de prelungire abonament. Mi-au spus că nu pot să mă portez. Bun atunci vreau sa trec din Orange Comunication de pe abonament pe cartelă prepay, urmând după ceva timp să mă duc la Orange Romania. Mi-au spus iar că nu se poate. Deci îmi rămâne să plec de tot cu ambele numere de telefon  în altă rețea.

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut, @R1976, pentru a face o astfel de modificare este necesar să depui o cerere scrisă într-un Orange shop.

Ți-am trimis vineri un mesaj privat cu mai multe detalii despre situația ta punctuală. Te așteptăm să revii și să ne spui, te rog, dacă s-a rezolvat.

Vizualizare soluţie în postul original

28 Răspunsuri 28

In orice Orange m-aș duce tot la ei te trimit

Anonim
Neaplicabil

Orange din centru.

Eu merg la cel din City park

Anonim
Neaplicabil

Odată ce treci pe prepay totul se resetează.

Un nou abonament achiziționat din magazin online va fi automat Orange Romania 

Daca fac abonament online îmi pot pastra  numărul?

Anonim
Neaplicabil

Normal, treci de la prepay la abonament.

Daca trece pe cartela si apoi revine la abonament, pierde vechimea. Daca la urmatoarea fidelizare, in contract primeste beneficile de ORO (nu OROC)? Inaintea unei decizii care poate afecta mai mult, ar fi bine sa se gandeasca. Stiu, la cald se pot lua multe decizii, dar nu stiu cat de bune ar fi.

Buba e ca OROC nu a avut platforma de prepaid, iar acum, fiind doar o singura companie, nu se poate face portare.

Anonim
Neaplicabil

Nu știu dacă ai citit, dar nu o interesează beneficii abonament actual.

Nu cred ca m-ai inteles: vorbesc de vechimea acumulata, nu de beneficiile actuale.

Oricum, recomandarea ramane: sa analizeze informatiile primite si apoi sa ia o decizie.

FLo1
#StarMember

@R1976: Totuși dacă ne poți spune ce este mai important pentru tine: vechimea / păstrarea vechimii abonamentului sau trecerea pe un număr PPY? Avantaje vei avea și ca abonat al Orange, doar trebuie să mai treacă o perioadă de migrare servicii în Orange România iar apoi va fi OK.

Anonim
Neaplicabil

Aici sunt de acord cu tine.

Nu am înțeles motivul principal (motivul nemulțumirii).

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Nu ai cum să pleci, pentru că nu mai există juridic această companie, Orange Romania Communications! Treptat, treptat, toți clienții de la fostul Oroc vor avea aceleași facilități ca și cei de la Orange, acest proces fiind în plină desfășurare. Deci mai trebuie puțină răbdare, pentru că lucrurile sunt pe drumul cel bun!

Succes!

Știam de această fuziune dar nu este ok să  nu avem aceleași drepturi  dacă suntem în aceași rețea La Orange Romania sunt alte oferte și la Orange comunication cu totul alte oferte  mult mai scumpe și fără nici un bonus chiar daca ești de ani de zile la ei.

Anonim
Neaplicabil

Poți să ne dai niste exemple.

Mulțumesc.

DanielaH
Moderator

Salut, @R1976, pentru a face o astfel de modificare este necesar să depui o cerere scrisă într-un Orange shop.

Ți-am trimis vineri un mesaj privat cu mai multe detalii despre situația ta punctuală. Te așteptăm să revii și să ne spui, te rog, dacă s-a rezolvat.