anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Contract expirat

R1051009135160
Începător

Buna seara!! Abonamentul meu a expirat si eu nu sunt in Romania, numarul meu este folosit de mama mea.. poate folosi in continuare contactul pana vin eu sa il reinioiesc? 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Abonamentele nu expira. Se prelungesc automat pana cand le inchizi tu. Si nu trebuie sa reinnoiesti nimic la intoarcere. Dupa cum ziceam, se prelungesc automat.
Deci da, il poate folosi in continuare. Doar sa plateasca si facturile, astfel incat sa nu ii fie suspendate serviciile pentru neplata. In rest, nu ai de ce sa-ti faci griji. 🙂

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Abonamentele nu expira. Se prelungesc automat pana cand le inchizi tu. Si nu trebuie sa reinnoiesti nimic la intoarcere. Dupa cum ziceam, se prelungesc automat.
Deci da, il poate folosi in continuare. Doar sa plateasca si facturile, astfel incat sa nu ii fie suspendate serviciile pentru neplata. In rest, nu ai de ce sa-ti faci griji. 🙂

Client Orange

Multumesc! Eu platesc facturile, mama foloseste 🥰🥰

FLo1
#StarMember

@R1051009135160: Dacă îți convin condițiile contractuale atunci Orange nu e interesat cine folosește abonamentul atât timp cât facturile sunt achitate la timp. Deci poți lăsa contractul să se deruleze până te întorci sau vrei să-l modifici.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Îl poate folosi fără probleme, doar că trebuie să cunoști faptul că pot surveni anumite modificări și anume, să nu mai existe unele reduceri/ promoții, etc, pe care le-ai avut în cele 24 de luni. Altfel, nu e nicio problemă, nu-l închide nimeni!

Multă sănătate!

Blue12
Senior

Bineinteles ca se poate folosi in continuare. Daca nu ai drum in Romania nici nu veni sa prelungesti contractul, abonamentul va fii in continuare functional, deoarece abonamentele nu expira, doar contractele prin care clientul se angajeaza sa ramana in retea pentru 24 de luni, de obicei. Eu am avut abonamente cu contracte expirate de 4-5 ani si nimic nu s-a intamplat.

Pololică
#StarMember

Da, contractul se prelungeste tacit cu cate o luna de facturare.

Totusi, atentie la facturi. Notificarile ajung cu factura si sa nu te ia prin suprindere ca abonamentul este modificat (ori la pret, ori resurse, ori pret si resurse).